Botërori 2026 me 48 përfaqësuese

Lajm i mirë për kombëtaren shqiptare, pasi që Federata Ndërkombëtare e Futbollit FIFA miratoi ndryshimet e paralajmëruara nga Gianni Infantino. Duke filluar nga viti 2026, në fazën finale të botërorit…

HISTORIKU I KF “SHKËNDIJA”

THEMELIMI MË 1979 Ishte viti 1979 kur në Tetovë ngado që lëvizje dëgjohej lajmi që do themelohej një klub futbolli me emrin ‘Shkëndija’. Pra, një klub futbolli me emërtim në…

ÇKA, ÇKA PASKA THËNË ARMAND DUKA!?

  • Post category:SPORTI
  • Post comments:1 Comment

Shkruan: Sefedin Krasniqi Lexova se në një emision televiziv, Armand Duka paska thënë se i vjen keq që nuk i ka trajtuar ndryshe, në fillim, sa kanë qenë të vegjël:…

Bardhekaltrit e Tiranës dhe Prishtinës

Pas vendimit të UEFA-s për pranimin e Federatës së Futbollit të Kosovës, janë shtuar gjasat që bardhekaltrit e Tiranës dhe Prishtinës të luajnë ndeshje zyrtare kundër Realit të Madridit, përkatësisht…

Read more about the article Majlinda Kelmendi, krenaria e sportit shqiptar
Majlinda Kelmendi, krenaria e sportit shqiptar

Majlinda Kelmendi, krenaria e sportit shqiptar

  • Post category:SPORTI
  • Post comments:1 Comment

Xhudistja Majlinda Kelmendi shpallet kampione e Evropës. Majlinda lartësoi Kosovën dhe aq më tepër kur jehoi edhe kënga shqipe pas triumfit të saj. Ishin momente emocionale dhe në anën tjetër Driton Kukaj,…

Ndërron jetë legjenda e Prishtinës

Me pikëllim e morëm lajmin për vdekjen e Ferhat Karabegut, ndaj me lejoni që në emrin tim, KE të FFK-së, klubeve, futbollistëve e futbolldashësve të Kosovës të Ju shprehim ngushëllimet…

Ma gëzofsh Yllin o Partizan

Shkruan: Adriatik Riza Dosti Ne prag te kremtimit zyrtar te 70 vjetorit te tij, i cili do te zyrtarizohet permes nje mbremje jubilare festive te Henen me 4 Prill 2016…

Fillon faza e nxehtë në Ligën e Kampionëve

Sot në Nyon të Francës u hodh shorti për çerekfinalet e Ligës së Kampionëve. Ndeshja Paris Saint-Germain - Manchester City do të jetë në fokus të shumë mediave botërore, ndërsa…

Erion Braçe, status per futbollin?!

Shkruan Adriatik Riza Dosti Vdekjen e dija por qe miushi Brace te na bente edhe nje status per futbollin ,,,gjoja ne forme pergjigje per shqetesimin e ligjshem qytetar te Shpetim…

Euro 2016 dhe Kombëtarja Shqiptare

Të premten më 10 Qershor 2016 zhvillohet ndeshja e parë e Kampionatit Europian të Futbollit. Në stadiumin Stade de France të Saint Denis, nikoqiri i këtij kampionati Franca ballafaqon forcat…

Shkelzen Gashi ndërron ambient

Sulmuesi i spikatur shqiptar dhe dy herë golashënuesi më i mirë në kampionatin zviceran, lojtari i pakënaqur te skuadra kampione e Zvicrës, FC Basel, Shkelzen Gashi, sipas të gjitha gjasave do…