VETINGU I QEVERISË

SHKRUAN: ARTUR ROSHI, KRYETAR I BALLIT KOMBËTAR DEMOKRAT

Sot z.Rama në një takim me “sipërmarrës të punëve të qeverisë” bëri interpretime mbi disa vendime të gjykatave. Kjo është e gabuar tërësisht në sensin konceptual kur i lidh ato me reformën në drejtësi. Kjo do të thotë se kryeministri me “vetingun” vendos në të njëjtin plan Partinë me Shtetin, pra nuk del nga konteksti i etërve Partia-Shtet.

Drejtësinë e njehson me politikën dhe gjykatat me Partinë Socialiste.
Eshte e vetmja gje qe i ka ngelur per te premtuar duke u shmangur nga e verteta. Do te mbahet mend si njeriu qe lidh suksesin me premtimet e rrema.

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top