8 komente te “UDB-ja DHE EMIGRACIONI SHQIPTAR

 1. Ketu nuk jane te perfshire spinazhet dhe atentatet e UDB-se ne çerek shekullin e fundit te shekullit XX.
  Veprimtarite e medha kombetare ketu ne U.S.A. Jane nje permendore e madhe kombetare ne perkushtinin e lirise se Shqiperise Koministe dhe Kosoves nen thundrat e Serbise.
  Prandaj e kisha lute AUTORIN qe te na pajisi me ngjarje te metutjeshme dhe me aktivitrtet e UDB-se, per eliminin e kokave te komunitetit shqiptare te Njujorkut e gjetiu ne Amerike

 2. AI NJERI QE QET EMRAT E INFORMATORVE TE VEGJEL TE POSHTER QE NGA VJETI 1968-1981-1988-1990-1991-1993-1997-1998-1999..DHE DERI ME SOT
  ATI SHQIPTARI DUHET TI JEPET MEDALJE E ART
  SEPSE SERBIA ENDE IKA AKTIVA SHQIPTART, SI INFORMATOR QELBSIRA NE TROJET SHQYPTARE

  ATA DUHET DEKODODUAR SAMA SHPEJT TE JET EMUNDUR

 3. E dashur redaksi e Portalit Lidhja e Prizrenit dhe Balli Kombetar,
  Ju vlersoj shume per artikujt qe botoni nga fusha te ndryshme te jetes shqiptare dhe per te miren e shqiptareve, nga te cilet ne duhet te mesijme dhe te perfitojme nga kjo dije. Me pelqen ajo qe shkruan dhe qe keni botuar artikullin e Nafi Cegranit, prej te cilit kam degjuar dhe lexuar shume gjera te bukura dhe interesante, qe ne shqiptaret duhet te mesojme dhe te dijm gjera qe nuk i dijm. Habitem me disa qe dalin me emra te rejshem dhe folin fale boshe si ky fare ,,Rexhepi,, apo ndonje tjeter. Do i kisha lut, nese ia keni dicka inatin Nafi Cegranit, e ndoshta ia keni por nuk keni arsye,sepse shkrimet e tija jane shume me vend dhe nuk i shkruan per ndonje interes te vetin, por vetem per te miren e kombit tone, sepse edhe ai vertet ka punuar ne udbe, por askush nuk pyet pse ajo udbe e futi ne burg 1981 dhe e denoi me pushkatim.
  Pra, do tu kisha lut mos folni fjale boshe sa per te fye dikend pa vend.

 4. DESHA NI PERGJIGJE SHKURT Ryja Lima NGA PRILEPI,, dhe Rexhepi SE KAN DAL ME THON KURSE DICKA EDHE NUK E KAN NE GODI.PO JU MBASI DINI DICKA MA SHUM ATHERE PSE NUK SHKRUNI PO LEHNI SI QENT MBAS GARDHI.mE FJALET Q KIN JENI SI AJO BALTA QE MUNDOHET T MSHEL BIRA GARDHI. PO PSE NUK I NXJERNI SHESHAZI ATO QE PASKAPAS UDBASHI SELIM BRUSHA, APO SI DUKET JU JENI VETE TAJFA E TIJNA DHE JU DJEG KUR SHKRUN NAFI CEGRANI.DO SHKRUJSHA MA SHUM POR NUK DU TE MEREM ME JU, SE SIGURISHT JENI VET SPIUNAT QE JU DJEG DHE MUNDOHENI KESHTU TE HUDHNI GUR DHE E MSHIFNI DOREN.SAHANLEPISAT SI JU MEREN ME FJAL MBAS SHPINE, MJER NANA QE JU PASKA PJELL DHE MJER TOKA QE JU MABN.

 5. Me vjen keq prej moshes qe ke por kto jan prralla per femij se deklaratat dhe shenimet e Selim Broshes flasin krejt ndrysh edhe per sjelljen tende gjat sherbimit si operativc i udb

 6. Nafi UNE JAM NGA Prilepi , sipas kesaj qe lexova une eshte per te ardhur keq dhe turp ti themi vetit Shqiptar , sipas shkrimit ten del qe 99% e Shqiptarve te jen tradhetar i vetmi je ti partiot duke punuar ne ministrin e mbrndeshme te asaj kohe !!!!!!!!!

 7. Te pergezoj per keto shkrime kaq me vlere per historine tone te larget dhe te afert z. Nafi Cegrani! Ju lutem, ku munmd ta gjej librin tuaj ,,Balle per balle me udb,, mandej edhe librin ,,Udbja she shqiptaret e Amerikes,,!
  Sidomos me intereson te dij me teper per punen e agjentit te udb Kapllan Resulit, e qe kuptova se ai romanin ,,Tradhtia,, nuk e paska shkruar vete, por ia kane pregatitur udbja e Shkupit dhe Beogradi.
  Mos t;u ndalt dora z. Nafi.Tani te njoh, dhe e di pse ta kane ianit spiunat, e ti qenke nje burr i vertete dhe krenar.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.