Statujat e Gruevskit vërshojnë Hasanbegun

Fshati Hasanbeg i banuar në shumicë nga shqiptarët është një nga zonat më të prekura prej përmbytjeve që përfshinë mbrëmë ish-kryeqytetin e Kosovës, Shkupin.

Si pasojë e shirave të rrëmbyeshëm në Shkup, kanë humbur jetën mbi 20 persona, ka konfirmuar për Radion Evropa e Lirë, Ministria e Punëve të Brendshme të IRJM.

Shteti IRJM është shquar për investime megalomane në statuja, ndërsa ka lënë tërësisht pasdore interesat e qytetarëve, sidomos atyre shqiptarë, të cilëve barazinë ua njeh vetëm si tatimpagues, e kurrsesi si qenje njerëzore apo shoqëri dhe komb me të drejta politike.

 

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top