SHPËTUAM NGA DEMOKRACIA DHE DREJTËSIA

Edi Rama dhe Partia Socialiste paralajmëruan votimin e reformës për kapjen e drejtësisë dhe shpëtimin e politikës komuniste shqiptare nga zgjidhjet demokratike dhe ligji. Nën trysninë e ambasadorit amerikan Donald Lu dhe eksponentëve tjerë aspirantë të PD-së, kreu aktual i kësaj partie Lulzim Basha u detyrua të jap pëlqimin e tij për reformën e negociuar nga ndërkombëtarët.

Siç bëhet e ditur, që nesër pritet të mblidhet Parlamenti i Shqipërisë dhe të votojë reformën e cila i hapë rrugën integrimeve të bllokuara europiane.

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top