SAIM TAHIRAJ: THAÇI ME SHOKË E TRADHTOI ADEM JASHARIN

Mustafë Shabani

Saim Tahiraj është vlerë e çmuar kombëtare, tek i cili gjen njerëzoren dhe humanen, trimërinë dhe burrërinë, fjalën dhe Besën, mençurinë dhe intelektualitetin, diplomatin dhe veprimtarin e palodhur në terren, unifikuesin dhe organizatorin, ushtarakun dhe eprorin, dijetarin dhe burrin e odës, mbamendësin dhe kronistin.

Zoti të bekoftë vlera jonë kombëtare!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

error: E drejta e autorësisë i përket autorëve! Ju lutemi për mirëkuptim.