REALITETI I MARRËDHËNJEVE TË EDI RAMËS ME SERBINË

Intelektualët shqiptarë kanë rritur presionin ndaj kryeministrit aktual të Republikës së Shqipërisë, duke i kërkuar atij që të ndalet dhe të mos vazhdojë tutje me idenë e çmendur të bashkimit me Serbinë. Opinioni i gjerë në Republikën e Shqipërisë, i bashkuar si asnjëherë më parë në jug dhe veri të vendit, është duke bërë përpjekje maksimale që të shmangë një përplasje për shkak të politikës së papërgjegjshme, konfliktnxitëse dhe aspak kombëtare. Edi Rama, përpos mesazhit që mori në Arenën Kombëtare nga Tifozët Kuq e Zi, dita më ditë po izolohet edhe nga vet socialistët e ndershëm, të cilët nuk po e pranojnë të degradohen dhe të shfrytëzohen si vegla të ish-zëdhënësit të satrapit Millosheviç. Më poshtë po e japim të plotë prononcimin e intelektualit shkodran, Sokol Kolgjini.

1 thought on “REALITETI I MARRËDHËNJEVE TË EDI RAMËS ME SERBINË”

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top