2 komente te “RAPORTI GJERGJ QIRIAZIT PËR KONGRESIN E MANASTIRIT

  1. zoti, ARBER GASHI, fotoja e vene nga burat te asaj kohe , ku kishin mare pjese ne komgresin e manastirit , eshte shum e ralle ishin ata bura qe ju tregoni te asaj kihe, me keq aedhje them se burat qe ju kuni sot pa perjashtim skan as pak djenin qe ata jishin per kombin, ishin patrijote ishin shqiptar te paster kishin ndjenjat kombetare, brenda ne tghelbin e zemres,, shqiptar dhe vetem shqiptar, per nje komb per shqiprine , sot ata qe ju kini jan te tere mashtruse, genjheshtare, pa ndjenjhat kombetare, jan bere mere tja marim si nga socjalistet po dhe nga demokratet, qe shkruani mjaft per ate parti, pa patur as nje te lige, me sa une lexoj jan njhe grup tamam si socjalistet vetem ata jan komumute kurse ballistet jan dalkauke qe nga kryeja deri tek me i thjeshti qe nuk kini njdrs te tille, kini bashkuar personet qe kan qene pro komumute ose jan si socjalistet, mere SALI BERISHEN , PER AQ VJET BERI KERDINE KARSHI POPOUJLLIT TE PA FAJSHEM . kam vizituar ate vend 6 here per nja 7 vjetve as nje ndryshim nuk kiusha pare fukarenj i gjeta fuykarenj i lashe pa permirsim,jetsor, kurse vet ballistet jan bere miljonere me rogat qe narin ose mernin, une ne amerike kam opinuar pa mase me pune as nje nuk behet miljoner, por atje behesh shum shpejt, , si mundet vetem duke vjedhur, buken e gojes te kombit te farfer, pra ne defterin tim nuk kini dallim nga ata qe ishin ne qeverin e SALI BERISHESH, ose tek kjo qeveri qe kini, ata bure ne foto nuk linden me mbasi shqiptaret sot jan vetem per vehte dhe xhepat e tyre, udheheqsit e ballit qe po mundohen qe te perfitojne votat me emrin e te madhit shwerbestarit te kombit komandatit tim mih tat beu frasherit shkoj vapa me bushtin nuk zevendoen gjnit si ay ose bashk puntoret e tij si ABAS ERMENI,, VASIL ANTONI,, RAMAZAN DURDDIU NIHAT BAKKALLI QAZIM PRODANI , DHE TE TJERE, QE NU NUK E PERMENDNII QAZIM BEU PRODANIN AS NJE HERE, SI DDUKET KINI POSTA BLLOK NE PARTIN TUAJ , KAM KLEXUAR SHUM HERE EMRIN E SAFET BUTKES, SA TRIM QE ISHTE SHUM I EDUKUAR FILLOIZOV PROFESOR SI ENVER HOXXHA KOMANDANTIN E CETES SE BALLIT, TE BERE NGA KOLONJARET , POR NUK LEXOJ SE SI I TADHETOJ KOMITET QE I KISHIN DHENE BESIM MBASI KUR ERDHI KOHA QE TE TREGPESH SE ISHTE NGA BUTKA U NDA NGA ATA U FUT NUK PO E VE EMRIN KU DHE VRAU VEHTEN , PATRIJOTET NUK VRASIN VEHTEN SIC THOT I BIRI URAN BUTKA AY NUK DESHTE VELLA VRASJE,, THON KORCARETT TYM DAULLE, AY LUFTOJ NE MILLCAN , MUNDET QE VRAU PARTIZN PIOR BEQI KAN QENE SLLAVE , JO JO POR NUK KISHTE ATE QE THOT I BIRI , QE PO MUNDOHET BASHK ME UDHEHEQSIN E TIJ ARTHUR ROSHIN, hapjen e nje si perdimore te LIMO SKENDOS, LE TA KLEN ATJE KU ESHTE SE ESHTE SHUM I PSTER NGA CDO ANE, KA KUSH I VETE TA VUZITOJE SI DHE TJA QEROJ NE KATER ANET E PLAKES MOS JA LENDONI KOCKAT ESHTE I KULLUAR DHE SHUM I PASTER. ME FAL ZOTO ARBER E DI QE JU NUK KINI TE BENI ME KETE HISTORI, POR MBASI JENI I VETMI QE BENI KOMENT UNE VEDOSA QE TJU SHKEUAJ ME JKEQ ARDHJE POR JA TE VERTETA .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.