Rama fut mik Vuçiçin për t’i mundësuar takimin e fshehtë në Beograd me Macron, Berisha publikon mesazhin

SHKRUAN: SALI BERISHA

“Presidenti Serb Aleksandër Vuçiç po lobon që kryeministri Edi Rama të takohet me Presidentin francez Emanuel Makron”. Kështu shkruan ish-Kryeministri Berisha në një postim në Facebook. Berisha ka publikuar në faqen e tij në Facebook një mesazh për të cilin tregon se ka ardhur në adresë të tij. Në mesazh thuhet pikërisht se Vuçiç, me kërkesë të kreut të qeverisë shqiptare, po lobon për një takim sekret të Ramës me Makron.

“Zografi bis i lutet Vuçiç t’i rregulloje nje takim te fshehte ne Beograd me Presidentin e Frances Makron, i cili viziton keto dite Serbine. Sb”, shkruan Berisha në Facebook, ku publikon edhe mesazhin në fjalë.

“Kam info shumë të sigurt nga Beogradi. Se Vuçiç po lobon tek Makron që ky i fundit të takojë Ramën në Beograd kur do vijë pas një javë. Takimi do të jetë shumë i fshehtë nëse do bëhet edhe nëse Makron do pranojë. Rama ja ka kërkuar Vuccicc këtë takim me shumë urgjëncë. Nuk e di ça po l8het por do të them nëse më thonë ndonjë ndonjë info shtesë”, është teksti i mesazhit që publikon Berisha, e që duket është dërguar në aplikacionin “Whatsapp”.

1 thought on “Rama fut mik Vuçiçin për t’i mundësuar takimin e fshehtë në Beograd me Macron, Berisha publikon mesazhin”

  1. ,,,transmetues i komunizmit udb,es dhe bolshevikëve diktaturës staliniste t’enver hoxhallarit-ramiz aliagës, t’sali birishit,e të gjith me radh deri sot ishlir meti, tek te edi e sedi rami,kta jon tbetuarit e zbatimit paktit UDB- tvarshaves,partia ma e fort në botë të paktit të drejçnive (djallzëve) prandaj sakrifikimrt në fakt në radhë të parë prej okupatorëve hegjemonist romakve,turçvetatar,grkave,dhe bëthcullakave t’vetçuajtur rrom,e ma vonë jugosllav e cila u shëndru prej kralevinës kinse në komuniste dhe me UDB ne udhëheçje kryesore ajo ende funkcijonon akoma me “shçiptarët llojalni” internacijonallni”sikurse i fundit sedi edi rama e hashum taçi zbatoin betimet e dhëna pranë fshisës së rendit higijenik çistoça e jugosllavëve komuniste teroriste çë mrenda natës e komponuan zhdukjen e jugosllavis të formuar në 1700,000 viktima masakruese viteve1940/45 e duke e formuar nostallgi kompir duet: SRJ mini jugosllavin për tmujt me manipulu demagogjisht me forcat gjithbetkontributet monetare popullore dhe për të kryer egzodus mbi popullin Shqipëtarë autokton para shum e shum shekujsh në trevat autoktone ILIRE t’shëndruara fraksionuara copza kraina kosovska nga Dardanija,,,
    Pra ju më lartë t’përmendurit bshkpuntorë të rromakve të pelës së trojës,me agallarët e vezirat turç hyzmeçarë egzekutues,nëpërmjet gërçlive dhe gërk dhe udhëheçsave shefave eminent në rusi ka vend edhe për ju se ma së miri dokumenton komngulja e sedi edi ramës identike me stalinin e udb ës dhe stalinjane titiste enverjane ramizjane berishjane fatosjane dhe sedi edi ramjane,,,

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top