Pse qajnë si bebe kopshti e vetëizolohen politiqenët dardanë?

SHKRUAN: ILIRIANA KOLEKA, vajza e tradhtarit të Kosovës me vise, kriminelit të luftës, Spiro Koleka, dajë i kryeministrit aktual, Edvin Rama

Pse s’protestojnë dardanët për idiotësinë e Ramë-ushit, që ua dogji vizat e Shengenit Europjan bashkëqytetarëve të vet, megjithë propozimin e Makronit, që t’iau lejonte Shengenin po të pezullonte ai Haradinaj, dora vetë, vetëm për 4 muaj, taksën me Serbinë?

Pra, ky mashtruesi i Ramë-ushit, o dardanë, ju ka djegur Shengenin Evropjan para se t’ju djegë Shengenin Ballkanik, kaq e kuptoni ju, apo jo?

Ramushi trans-atllantik ka frikë mos i shuhet nami i taksës 100%, ndaj çdo ditë pjell nga një rrenë të re që mos e harrojnë fansat dhe fanset.

Sapo deklaroi që Mini-Shengeni detyron dardanët të heqin taksën ndaj Serbisë, ndaj është i dëmshëm.

Sa e ka koefiçientin e inteligjencës kjo lopa pa tamël, me emrin Ramë-ush, që pasi e ka përgojuar mirë e mirë Edin, papritur deklaron që e ka “vëlla”?

Përsa i përket minishengenit ballkanik duhet të sqarojmë diçka.

Nuk është e vërtetë që Kosova trajtohet si krahinë e Sërbisë për 3 nga shtetet me popullsi shqiptare, që e kanë njohur. Pse nuk e njohin 2 shtete, si Sërbia dhe Bosna, nuk është fundi i botës. Duhet të marrim vesh njëherë e mirë kush kanë më shumë peshë Shqipëria, Malësia, Maqedonia, Dardania, apo Sërbia me Bosnjen? Pse qajnë si bebe kopshti e vetëizolohen politiqenët dardanë?

Boll me qarje se na mërzitët. Jeni të tërë pro-amerikanë apo Jo?

Dy përfaqësues po çojnë amerikanët për të mbështetur shqiptarët dardanë, ka mbetur veç t’i marrin hopa kalapiç e t’u japin cicë.

Sa për dijeni, ky lloj bretku (Shenasi Rama) është ithtar i Kosovës së madhe, ose kombit kosovar, që merr tërë veriun salist-viçidolljan dhe iau lë jugun e Shqipërisë grekëve.

Ky përçarës i dasive të hershme krahinoro- fetare shqiptare bëhet bashkë me Vete-vendosjen e Shqipërisë, degë e agjenturë e Albin Kurtit.

Këta duan të bëjnë “bashkim”, jo të Kosovës me Shqipërinë, po të Shqipërisë me Kosovën. Duket si lojë fjalësh, po në fakt s’është e njëjta gjë. Ata udhëheqin dhe me “Ata” nënuptojmë gegët.

1 thought on “Pse qajnë si bebe kopshti e vetëizolohen politiqenët dardanë?”

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top