1 koment te “Nokshiqi, Normandia (e harruar) e shqiptarëve

  1. Serbo malazezet ja arriten qellimeve te tyre ne saje te tradhetis te politikeskomuniste qe kish frikte ngrinte zerin per mbrojtjen e te drejtave te bashk kombasve qe jetonin kudo jashte territorit te cunguarte quajtur shqiperi. U sllavizuan shqipetaret e Malit te Zi ,te Maqedonis te serbis sanxhakut,Pazarit te Ri dhe o greqizuan popullata masive Arvanite.Kush mban pergjegjesi qe klasa politike per kaq e kaq vite nuk e ngriti zerin per kete asimilim?

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.