Në fshatin Bibaj, formohet Nëndega e Ballit Kombëtar Demokrat

Shkruan, Nexhmedin Reçica

Balli Kombëtar Demokrat - Nëndega e fshatit BibajNë fshatin Bibaj të komunës së Ferizajt sot ishte ditë feste. Në një ambient të hareshëm, banorët e fshatit mbajtën Kuvendin Themelues të Nëndegës së Ballit Kombëtar Demokrat. Të pranishmit zgjodhën për Kryetar të Nëndegës Danush Hysenin, Nënkryetar u zgjodh Besim Pira, me detyrën e Sekretarit u ngarkua, Halit Aliu, ndërsa Arkatar, Florim Hyseni. Anëtarë të Kryesisë së Nëndegës u zgjodhën edhe Sherif Ndrecaj, Fatmir Hyseni, Emrush Hyseni, Gjelal Hyseni dhe Agim Hyseni.

1 koment te “Në fshatin Bibaj, formohet Nëndega e Ballit Kombëtar Demokrat”

  1. Azem Çerkini

    Edhe një arsye me shumë që të ndjehem krenar me dajët e mi dhe bashkëfshatarët e tyre në fshatin Bibaj. Iu përgëzoj, duke iu dëshiruar suksese në rrugëtimin drejt Bashkimit të Trojeve Etnike Shqiptare.

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top