Mbesa e Musine Kokalarit, Arba Kokalari, zgjidhet deputete e Parlamentit Europian

Mbesa e Musine Kokalarit, Arba Kokalari, e cila jeton dhe vepron në Stokholm të Suedisë, ka fituar një ulëse në Parlamentin Evropian. Zonja Kokalari u zgjodh si përfaqësuese e moderatëve suedez, parti kjo që fitoi 17.6% të votave në zgjedhje dhe siguroi katër ulëse në Parlamentin Europian.

Vlenë të theksohet se zonja Kokalari është eurodeputetja e parë me origjinë shqiptare. Duke i uruar sukses në punën e sajë, redaksia e informatorit “Lidhja e Prizrenit” sjell në vëmendje të opinionit edhe kontributin familjar të zonjës Kokalari.

Musine Kokalari – Jeta dhe vepra

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top