LUFTA PËR VJOSËN

SHKRUAN: SEFEDIN KRASNIQI

Luftë e ashpër po zhvillohet nga AGJIPTROPI i LVV-së që LDK ta perjashtojë Vjosen nga radhet e veta, sepse shumë po i duhet, për një koalicion në të ardhmen. Keshtu, Vjosen po e paraqesin si shumë te diskriminuar nga LDK. Mirë që LDK i di keto taktika. Prandaj, as s’do ta perjashtojë as s’do ta promovojë.

LDK, Vjoses po i thotë rri sa te duash e shko kur te duash. Por, Vjosa me ikjen e saj po mundohet të merr sa më shume “hise” nga LDK, pasi tashme e ka kuptuar se s’mund ta merr të teren.

Menjehere pas mocionit për shkarkimin e qeverise Albini, LVV mori nismen t’ia formoje Vjoses ‘Levizjen Demokratike Rugoviane’. U thirren dhe u mbajten disa tubime testuese ne emër të saj. Mospresenca e kryeprotagonistes ne ato mbledhje u hetua shpejt dhe të interesuarit e mundshem e kuptuan që ishte mashtrim dhe “performancë” e dobet. Atehere, filluan konspiracionet ne internet dhe shperndaheshin ne emer të dy a tre deputetëve të LDK-se që Vjosa po formon parti. Edhe kjo doli pa sukses.

Edhe sulmet ndaj familjes të saj jane qellimshem të hiperbolizuara ne disa media të paguara nga LVV.
Sa më pak që LDK të merret me Vjosen aq më shume do të ndihet e shqetesuar dhe më humbëse.

Edhe thirrjet e saj ne Rugoven dhe rugovizem jane nje mashtrim i saj, sepse fotografia me Sorosin e demanton.

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top