Kush është armiku i Shqiptarëve?

SHKRUAN: ANASTAS QIRICI

Komunistët shqiptarë brënda një natë e harruan yllin e kuq bolshevik të tradhtisë, dhe puthën shkabën e Ballit Kombëtar.
A kanë ideal, e besë, Komunistët?

Kush është armiku i shqiptarit dhe Shqipërisë?
Kush i ka bërë më shumë keq kombit shqiptar, Lufta e parë dhe e dytë botërore,
Apo Partia Komuniste?
Po të bëjmë bilancin e shqiptarëve të vrarë nga komunistët, të pushkatuar, burgosur e interrnuar me qindra mijëra.
Kush është armiku i shqiptarëve?
Janë shqiptarët e kuq armiq për shqiptarët, që akoma mbrojnë të kaluarën gjakatare komuniste te Enver Hoxhës dhe byrosë politike gjakatare komuniste,
A janë politikanët shqiptarë armiq, që akoma nuk dënojnë të kaluarën kriminale të një ideologjie antishqiptare, antinjerëzore, që piu gjakun e shqiptarëve pa u ngopur për 50 vjet rresht.
Dhe sot e kësaj dite po këta politikanë hiqen si demokrat, sikur po bëjnë ndryshime dhe progres, por po e çojnë shoqërinë shqiptare në një diktaturë të Re po ashtu si paraardhësit e tyre të diktaturës komuniste,
Vetëm një revolucion i popullit shqiptar të bashkuar kundër sistemit komunist të Enver Hoxhës, të cilin sistem e zotërojnë akoma hetues, gjykatës, prokuror të sistemit komunist diktatorial.
Duhet ngritur e përmbysur një herë e mirë kjo farë antishqiptare e antikombëtare, që çdo ditë pasurohen mbi kurrizin e shqiptarëve.
Po, fundi i tyre duhet sa më shpejt të jetë e mundur, që të shpëtojmë nga kjo klasë politike harbute dhe kriminale.
Jo zotërinjë të nderuar, demokracinë nuk e bien as nuk e bëjnë komunistët,
Jo, ata nuk kanë guximin të kërkojnë falje për krime të rënda ndaj mijëra shqiptarëve të vrarë e pushkatuar pa gjyqe,
Jo, ata janë xhelatët e diktaturës së Enver Hoxhës me maska shumë ngjyrëshe,
Sot kërcejnë ballo në sallonet e parlamentit, gjykatës, prokuror, deri në kryetarin e parlamentit, e kryeministrin.
Kjo farë antishqiptare, bastarde, rozë, duhet rrëzuar sa më shpejt,
Kush është armiku i shqiptarëve ? Vetë shqiptarët e kuq bolshevik të mbërthyer në të gjitha nivelet e qeverisjes Rama,  duke zbatuar me përpikmëri planin e Sorosit, të boshatiset Shqipëria dhe shqiptarët të marrin arratinë si çifutët në shkretëtirë.

Çojuni sa nuk është vonë, të shpëtojmë një herë e mirë nga fara e kuqe antishqiptare.

1 koment te “Kush është armiku i Shqiptarëve?”

  1. Te lumte dora Anastas Qirici nje e vertet e hidhur qe po kalon populli Shqiptar brenda dhe jashte atdheut te tyre

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top