Kufijtë ndarës mes shqiptarëve nuk e kanë asnjë vlerë të vetme

Kryesia e Ballit Kombëtar Demokrat në mbledhjen e djeshme (7 Gusht 2016) ka ndarë detyrat dhe përgjegjësistë për mbarëvajtjen e protestës së 19 Gushtit.

Kryesia i fton qytetarët që masovikisht dhe në mënyrë paqësore të defilojmë para Kuvendit të Republikës së Kosovës. Ne besojmë se energjia pozitive, vetëdija kombëtare dhe përkushtimi me sinçeritet na ndihmon t’i dalim zot detyrës sonë, të cilën koha dhe rrethanat e sollën para nesh. Nuk e ndajmë me askend të drejtën tonë sovrane dhe qytetare.  Të angazhohemi së bashku dhe të japim kontributin tonë në mbrojtjen e sovranitetit shtetëror dhe integritetit territorial.

 

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top