4 komente te “Kosova një shtet pa zot shpije, ku kullosin turq e shkije

  1. Nje shkrim shum infomues dhe analitik ,por mendimi jem asht se ,Turqia dhe Serbia te njejt jan ,turqit neka sunduen per 500 vjet dhe kur erdhi koha me e leshue , e shkatrrojen dhe e leshuen , te kishin pas meshir per popullaten Shqiptare ata ekishin len se bashuk ti katert Vilajete ,por nalan ne meshiren e Evropes ata nuk paten meshir por na coptuen ,ne krye me Anglin ,dhe Serbija bani c’mosin tena shkattroje mete gjitha metodat mete ashpra qe dishi ti bojn, politikanet e Kosoves dhe te shtetit ame jan per interesat e veta financiale un ket se tham une por kam lexue se une jetoj jasht sheteteve te larg permendun , ne duhet te BASHKOHEMI ne nje Trung , por duhet VULLNET dhe pa interesa te veta financiale dhe politike pej nga Politikanet ne qytetar te fundit.

  2. Cfare te mirash pritet nga armiqet e perbetuar te kombit tone nga turku e serbi !? Pse keta udheheqes tone kane mbyllur syte e lene lloj-loj kali te vjen ne kosoven tone dhe te del para mases te flas pangurrim si nturqi apo si nserbi dhe ne fund u rrehet shuplak e nuk u thojne se kjo eshte tokeshqiptari ne kollitem ketu ,bolle jemi ngop me ju .Kosovanuk i ka syte nga ju :nga Azia e Serbia po nga Amerika dhe Evropa -Gjermania dhe shtetet aleate te saj jo turko- sllav .

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.