JEP DORËHEQJE KRYEMINISTRI RAMUSH HARADINAJ

I ftuar si i dyshuar nga Gjykata Speciale, Ramush Haradinaj, refuzon të paraqitet atje si kryeministër i vendit. Në një konferencë të jashtëzakonshme shtypi, Haradinaj lajmëron shkuarjen si i dyshuar në Hagë dhe jep dorëheqje nga posti i kryeministrit.

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top