Gjykata Speciale në ndjekje të eksponentëve të Partisë Socialiste!

Bazuar në paralajmërimet që kemi arritur t’i sigurojmë në adresën e redaksisë sonë, Gjykata Speciale pritet të ftojë për pushime të detyrueshme në Den Hag të Holandës edhe disa eksponentë të rëndësishëm të Partisë Socialiste të Shqipërisë. Sipas të gjitha gjasave, në rrugëtimin e tij drejt pushimit të detyrueshëm në veri të kontinentit, Fatos Klosin është e mundshme t’a shoqërojnë edhe disa prej protagonistëve tjerë të Partisë Socialiste të Shqipërisë. Kooperimi përmbajtësor i institucioneve mund të lehtësojë deri diku barrën e rëndë me të cilën pritet të ballafaqohen zyrtarët e shtetit shqiptar, për arsye se fokusi i Gjykatës Speciale është drejtuar te “nëntoka zyrtare” e pushtetit dhe opozitës aktuale në Kosovë.

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top