Erdogan autorizon dhunë fizike ndaj pilotit shqiptar që rrëzoi aeroplanin rus Su-24?

Organizatat për mbrojtjen e të drejtave të njeriut në Turqi kanë shprehur brengën e tyre për gjendjen shëndetsore të pilotit me origjinë nga Presheva. Piloti me origjinë shqiptare, disa muaj më parë, duke mbrojtur integritetin territorial dhe sovranitetin shtetëror të Turqisë, në dyluftim e sipër rrëzoi aeroplanin rus Su-24.

11 komente te “Erdogan autorizon dhunë fizike ndaj pilotit shqiptar që rrëzoi aeroplanin rus Su-24?”

 1. Erdogoni e ben ate e Burgos e persekuton ndoshta dhe pushkaton vetem e vetem qe te i perkulet Carit dhe ti dokumenten se ne jem me ju por ky pilot me gjak arrnuati e urrejtje ndaj sllaveve e Osmaneve e beri me qellim pa deshiren e Sulltanit.

 2. po ja lemojm pak si shume kimen ne shqipetaret keti far atit (per kalin e kam fjalen)turk keshtu qe nuk presim shperblim tjeter nga ta ose ai!!

 3. Hic mos u shqetesoni!
  Numri 2 i ushtrise turke eshte nje Gjeneral shqiptar.
  Behet fjale per gjeneralin qe shpetoi Erdogan nga grushti i shtetit.
  Realisht ai eshte mumri 1 i ushtrise turke.
  Shefi i shtabit eshte kukull.
  Askush nuk mund ti preke shqiptaret.
  Bejne perjashtim rastet kur Gjenerali shqiptar leshon urdheresa per dajak.
  Behet fjale per nje grup te ushtarakeve qe kane tentuar ta marrin peng Gjeneralin diten e grushtit te shtetit para nje viti.

 4. Zotri Erdogan MOS e PREK Pilotin e mrekullueshem Shqiptar qe e rrzoi Aeroülanin RUS afer kufirit me Sirine,ngase ai ta ka MBROJTUR SHTETIN TEND .
  Ti duhet qe ta shperblesh kete TRIM,dhe JO te Urdhrosh DHUNE FIZIKE ndaj tij.
  POQESE keni perdorur DHUNE ,do t’ju prek NENA te FTOHT.

 5. Ne çdo kohe Shqiptaret Jane perdor per mish per top nga fuqite e tjera. Prandaj duhet te punosh per shtetin tend. Ne fund te fundit ja vlen per popullin tend.

 6. U indinjova fort, nga fati i hidhur i kétij djaloshi trim! Urdhéri ushtarak, duhet zbatuar, pérkundrazi, secili ka pérgjegjési. Kjo éshté tradhti turkomane-osmanjane,-té dénohet ushtaraku, pse u krye aksioni me sukses! Do té duhej dekoruar, shqipo trimin!

 7. Unioni Europiani Shqiptareve

  Erdogan Kafsha, nje Sulltan i shekullit te ri, te mos kruhet shume se do ti hyje huri nga bytha dhe do ti dale nga goja,,,e kjo dite nuk eshte shume larg

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top