Edvin Rama nuk ka prejardhje ilire – prejardhja e tij është rome

SHKRUAN: MARTIN HENZE

Qeveria e Shqipërisë po kthehet gjithnjë e më shumë në një klinikë psikiatrike. Ministrja e Arsimit është e shqetësuar për “plakjen e vendit”, ndonëse ajo vetë dhe ekzekutivi i saj i korruptuar Rama, janë përgjegjës për eksodin masiv të të rinjve.

Kur jepet ndonjë koncesion i lojërave të fatit në Shqipëri, ai i shkon drejtpërdrejt familjes Rama. Kjo familje nuk e ka prejardhjen nga ilirët, por janë romë. Biznesi më i madh i tyre është Ballkani i hapur, shitja e kombit shqiptar te rusët dhe serbët. Kjo politikë dhe shitje e shqiptarëve te armiqtë e tyre duhet të ndalet me çdo kusht.

 

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top