1 koment te “E vërteta historike e problemit të Çamërisë në vitet 1944 – 1945

  1. Ku ishin brigadat e “xhaxhit”enver dhe ç’bënin në atë kohë?Duhej të luftonin gjermanët,të cilit iknin,të luftonin kundër ballistëve apo deturë e tyre të isht të hynin në çamëri me të gjitha forcat,për të mbrojtur çamët?!
    Me sa dulet kët “brigada”lanë në të njëjtin fat edhe shqiptarët nën Jugosllavi.
    Edhe sotë shqiptarët fort pak përdorin mendjen ndaj sfidave të kohës!Në Shqippëri politikanët rendin se kush më shumë të vjedhi atëdheun,ose të ruaj qetësinë me grekun e serbin,për hirë të pushtetit!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.