DIVIZIONI SKENDERBEU DHE GJASHTË REGJIMENTET BALLISTE

Divizioni Skenderbeu të cilin do ta shoqëronin gjashtë regjimente balliste. Kjo ishte skema e organizimit të planifikuar të Ushtrisë së Kosovës nga kolonel Ahmet Krasniqi.  Ky dokument është një dëshmi shtesë se pse komunistët shqipfolës e likuiduan Kolonel Ahmet Krasniqin në mes të Tiranës..

AUTOR: KOLONEL AHMET KRASNIQI

2 komente te “DIVIZIONI SKENDERBEU DHE GJASHTË REGJIMENTET BALLISTE

  1. Vellavrasje.Sikurqe thojshin pleqte komunistet luftojshin kunder popullit te vet vetem e vetem te pranojne shtypjen e çizmes se huaj dhe vet te hypin ne pushtet.

  2. ATA QE TRATHTUAN MUKJEN ATA QE VRAN SHQYPTAR QE NGA LDB E DERI ME SOT. ATA QE VRAN Kol.AHMET KRASNIQIN TAHIR ZEMEN E SHUM SHQYPTAR. HERET A VONE DUHET TE PERBALLEN ME DREJTESIN HAKUN E ZOTIT E TE KOMBIT.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

error: E drejta e autorësisë i përket autorëve! Ju lutemi për mirëkuptim.