2 komente te “Dibres sonë i raft pika!

  1. Krime kudo ka bere Serbi e bullgari e greku,por me vjen keq pse komunistet shqiptare pas mbarimit te luftes se dyte boterore u bene politikisht vellezer me sllavet,kurse me jokomunistet shqiptare komunistet i lufuan si armiq te vertete te cilet nuk ishin edhe me nazifashizmin.
    Ne nuk morem mesim prej fqinjeve.
    Kidhte masakra e gjenocid e vllazrim badhkim e cka jo….?

    1. Kjo nuk don koment i nderuari Sherif se janë shitur për nji cigare duhan shqipfolsit te Serbia e te i mjeri Sulltan se Xhaxhi Enver Hoxha ka qenen Komandant i JugosllavoSetbies ne krye te luftes Partizane ne Shqipri te Organizuar nga Serbomdhenjet ne shqipri Sfetozar Vukmanoviq Tempo e Dhushan Mugosha me Milladin Popoviqin udhëheqen Enverin ne krye te luftes se Partizanëve shqiptar ku pasi bëni Enveri pajtim me Ushtrien e Ballit Kombtar dhe nënshkruajn memorandumin,tani jo qe u bë ma mir për ushtaret e Kombit por edhe ma keq se Enver Komunisti e më vonë Stalinisti Rusë i preu ne besë dhe i vrajke pas shpine tradhtisht,Ushtaret e kombi shqiptar ne krye me Komandantin Xhafer Deva ne kryet te Ballistëve shqiptar qe kerkonin bashkim me shqiprien teritorin e te gjitha trojeve shqiptare ne Ballkan,por Enveristet JugosllavoRusë ishin shitur tek Serbi RusoSerb dhe tani nuk ka vrar asnji serb lufta e xhaxhit Enver ne Shqipri a Kosovë se me shkie u Vllazrue pas syve te Patriotve shqiptar Dibran e Drenicak te Ushtries Balliste te cilet Enver Rusi Komunist i tradhtoi dhe vrau e madakroi paturpsisht Ushtrien e Kombit qe kerkonin bashkimin e trojeve shqiptare ku deri ne Masakren e Tivarit kishte tubuar Ushtaret e Ballit Kombtar shqiptar te Kosoves me shumicë dhe i Hudhi ne varrin e Përbashket ne Masakren e Tivarit ku masakroi 3000 Patriot te Kosoves qe ne Proqesin e Prizrenit kerkuan bashkim me shqiprin legalisht votuan kur u pyetem kush jeni me Jugosllavi qoni gishtat as nji ushtar nuk ngriti doren lart e tani qoni gishtat kush me Shqipri qe te gjith te pranishmit shqiptar te rraskapitur nga lufta e flliqt tradhtare qe shqipria e Enverit kishte bashkuar forcat shqiptare ushtarake me Jugosllavien e Titos ku edhe sot Enveristet Socialist paturpsisht e mbajn si ditë te shlirimit nga Gashimi Gjerman e italjan bashk me diten kur a liruar Jugosllavia e ka xhaxhi Enver datë te lirimit te shtetit shqiptar bashk me shkiet e Beogradit te njejten ditë ku 29 Nëndorin e ka Jugosllavia dit te lirimit nga lufta e dytë botrore e te njejten edhe Enver Stalini e ka pasur edhe te verbuarit e pasardhësit e Tradhtarit Esat Pashai-Enver Hoxha ddhe sot e kan ndar shqiprin ne 2 ku Demokratet e Ballit Kombtar te Salih Berishes e Azem Hajdarit e kan datë te Turqies shqiptare daten 28 Nëndorin e Gjergj Kastriotit dhe te Ismail Qemal Vlores dhe datlindjen e Komandantit Legjendar Adem Jasharit qe shkriu 69 antaret e familjes se tij për kombin dhe Lirien e Kosoves shqiptare apojo,e Socialistet e Shqipries ne krye me Edi Ramen e ilir Met Pashain i cili arriti me pasurien e tij ne 4 miliard Dollar e populli nuk e kan buken e gojes te sigurt dhe prap nuk po heqin dor nga Ruset e Rusia mjeranet Socialist po mendojn se e kan gjall Enver Hoxhen dhe Aleancen e tij SerboRuse e nuk po e kuptojn qe i gjith Kombi Shqiptar jemi vetdijesuar e jemi qe te gjithUshtar te Ballit te Kombit për bashkim te gjith shqiptarve ne nji shqipri Natyrale pa dallim ideje,pa fallim Feje apo edhe Partie ne shqiptaret e Dojmi Shqiprien nji ne te ardhmen e nuk ka me ndasi djallzore qe te tradhtohet e te vriten shqiptaret e Ushtaret e kombit pas shpine nga ndonji i verbuar i Rublave Ruse apo i Liretave Turke te Sulltanve ,Por qe te Gjith Ushtar te Gjergj Kastriotit e te Ismail Qemal Vlores sidhe te Adem Jasharit e Komandant Mjekrres se Presheves apojo.Rroft Shqipria e Bashkuar me nji milion Ushtar te kombit Amin-Ameen…

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.