1 koment te “Çështja e Kosovës dhe Enver Hoxha

  1. Z. Qesku, ju pershendes, per kete analize, ne lidhje me aktet e krereve te PKSh kundrejt PKJ. Si krijuese e PKSh, PKJ mbante rolin e partise Meme dhe dominonte jeten ne te, duke I mbajtur si lakej, te gjithe Banden ( Junten ushtarake ) qe nen mbeshtetjen e PKJ, uzurpoi me te gjithashtu mjetet kriminale, Pushtetin Politik, qe ishte objektivi kryesor, duke shitur veten si subjekt politik Filial i PKJ, dhe me keq, ata shiten edhe interest kombrtare, vetem per te marre Frenat e Republikes se 7-te te Federates jugosllave, Ku ata vete e kishin futur.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.