ATENTATI NË HOLANDË LË TË VRARË PRESIDENTIN E REPUBLIKËS SË ÇAMËRISË – FESTIM LATO

Përmes një komunikate për media, kryeministri i Republikës së Çamërisë, Ali Aliu, njofton opinion publik për vrasjen e kryetarit Festim Lato.

KOMUNIKATË

Në Holandë, nga vrasës të paidentifikuar iu bë atentat presidentit të Republikës së Çamërisë, z. Festim Lato. Për vrasjen e Festim Latos, sot familjen Lato në Vlorë e njoftoi Policia Holandeze. Me këtë rast, Qeveria e Republikës së Çamërisë me në krye Kryeministrin Ali Aliu, është shumë e tronditur dhe i shpreh ngushëllime Familjes Lato nga Vlora, miqëve dhe shokëve të tij. Vrasja e Presidentit të Republikës së Çamërisë, z. Festim Lato, është vrasje me motive politike.

Festim Lato është heroi i parë Republikës së Çamërisë. Festim Lato, dritë t u bëftë gjaku o trim! Çamëria është gjaku ynë që s´falet! Lavdi që të patëm!

Kryeministri i Republikës së Çamërisë
z. Ali Aliu

5 komente te “ATENTATI NË HOLANDË LË TË VRARË PRESIDENTIN E REPUBLIKËS SË ÇAMËRISË – FESTIM LATO”

  1. Eshtë politika e shtetit grek që u vra festim lato u vra qëllimisht për të mos përmendur më çështja çame por shqipëria kurrën e kurrës nuk duhet të pushojë së ndaluari për tokën e vjedhur që ekan marë me dhune nga shteti shqiptar duke vrar me mijra shqiptar dhe duke therur fmi te vegjël e gra nje shtwt i poshter i pa bes i pa cipë

  2. Njerzirt me vlera kombtare gjithëmon na janë.vrarë nê mênyrë tinzare…
    Mallkuar qoft dora tradhtare që po u a merr jetën…
    Lavdi per jetë e mot per Festim Lato…
    Ngushllime familjes popullit Çam dhe gjithë kombit shqiptar

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top