AKTIVITET I DENDUR I KRYETARIT TË ANTIKOMUNISTËVE SHQIPTARË, Z. NEBIL ÇIKA

Sot, me rastin e kremtes së Pashkëve, në Gurrëz të Kurbinit qëndroi zotëri Nebil Çika, kryetari i posazgjedhur i Shoqatës së të Përndjekurve Antikomunist në Shqipëri.

Me këtë rast, zotëri Nebil Çika bëri homazhe tek busti i Dom Shtjefën Kurtit, pushkatuar nga komunistët në vitin 1971, si dhe vizitoi të pagëzuarin e Dom Shtjefnit, zotëri Tonin Nishi. I rikujtojmë lexuesit tonë se Dom Shtjefën Kurtin komunistët e pushkatuan shkaku i këtij pagëzimi. Zotëri Nebil Çika, duke uruar shqiptarët e besimit të Krishterë për festën e Pashkëve, ritheksoi edhe njëherë se ky urim i drejtohet veçanërisht besimtarëve antikomunist.

1 koment te “AKTIVITET I DENDUR I KRYETARIT TË ANTIKOMUNISTËVE SHQIPTARË, Z. NEBIL ÇIKA”

  1. Si i persekutuar politike me pelqen qe ai viziton fanilje te denuar me vdekje dhe i uroj sukses po jo thirrja qe i beri Bashes ku dihet qe ne PD jane bijte e ature qe i denuan me vdekje e burg keta heronj te heshtur oficer te MPBi ati i Shehut Rulit etj ata qe sdenuan krimet komuniste e shapen dosjet

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top