1 koment te “1945 – Kur Shqipëria dekoronte Rankoviçin

  1. …dhe më 1946, gazeta “BASHKIMI” thurrte elozhe për DËNIMIN me VDEKJE dhe pak javë mbas
    po me aq elozhe përshëndet EKZEKUTIMIN e DËNIMIT me VDEKJE, pushkatimin e KADRI MULLAKUT nga Gostivari
    , armik i vëllazërim – bashkimit mes …të RFP të Jugosllavisë e ….të RP të Shqipërisë, iluministin shqiptar e prefektin e BASHKISË së GOSTIVARIT në Shqipërinë Etnike, të madhe për Enver Hoxhën dhe enveristët e shovenistët sllavortodoksë të artificitit Maqedoni – Jugosllavi.
    Një pjesë e madhe e surroshqiptarëve sot e kësaj dite kanë kult tradhëtinë kombëtare.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.