VIZITË POSHTËRUESE NË PËRVJETORIN E MASAKRËS SË BIHORIT

Pas arrestimit të Ramush Haradinajt në Francë dhe kërkesës zyrtare për ekstradimin e tij drejt Serbisë, nesër, në përvjetorin e Masakrës së tmerrshme të Bihorit, Kosovën e pushtuar nga bandat kriminale të komunistëve shqipfolës do ta vizitoj eskorta e çetnikëve gjakpirës të Serbisë, të cilët, të prirë nga “vojvoda” i tyre Tomisllav Nikoliq dhe nxitësit e gjenocidit, përfaqësuesit zyrtar të Kishës uzurpatore ortodokse të Serbisë, në manastiret e uzurpuara do të luten për dhunimin e sërishëm të jetës dhe shtetësisë shqiptare.

Këtij poshtërimi kolektiv që po i bëhet kombit shqiptar, po i shërbejnë pa asnjë dallim të gjitha institucionet me shtrirje krahinore të shqiptarëve, përfshirë aty edhe partitë politike dhe bashkësitë fetare, të cilat, asnjëherë deri më sot nuk dolën të bashkuara në përkujtim të akteve të gjenocidit ndaj kombit shqiptar.

Gjatë shekullit XIX dhe XX, shteti serb dhe Kisha uzurpatore e Serbisë kanë kryer masakra dhe gjenocid të përmasave biblike ndaj kombit shqiptar. Megjithatë, shqiptarët, pavarësisht humbjeve të mëdha që i kanë pësuar, nuk kanë arritur të bashkohen dot për të mbrojtur interesin e tyre nacional dhe të vërtetën e tyre historike.

ANASTAS JANULLATOS DHE VOJVODA ÇETNIK TOMISLAV NIKOLIQ
ANASTAS JANULLATOS DHE VOJVODA ÇETNIK TOMISLAV NIKOLIQ
SULLTANI I RI ERDOGAN DHE NAIM TËRNAVA
SULLTANI I RI ERDOGAN DHE NAIM TËRNAVA
SULLTANI I RI ERDOGAN DHE NAIM TËRNAVA
TANDEMI PËR ASOCIACIONIN SERBIA E MADHE
TANDEMI PËR PROJEKTIN BALLKANIA
TANDEMI PËR PROJEKTIN BALLKANIA

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top