Vëllezër po, por secili gjeneral në ushtrinë e vet

Berlin, 17 Korrik 2016

Përfaqësuesit e AKP-së së presidentit Rexhep Tajip Erdogan në Gjermani ritheksojnë dashurinë e madhe të liderit të tyre për të gjithë shqiptarët. Siç i deklaroi portalit tonë, zonja Aylin Özkan, turqit e konsiderojnë xhematin e xhamive në tokat e Rumelisë si pjesë të pandashme të gjakut dhe historisë së përbashkët. Ne jemi vëllezër, por secili duhet të jetë gjeneral në shtëpinë e vet. Mos të vjen puna deri aty, që për një tradhtar të perandorisë si Iskenderbey, ne vëllezërit e besimit të ndahemi në taborre grindëse.

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top