5 komente te “Urrejtja e Ramës ndaj Rrugës së Kombit shndërrohet në haraç otoman

  1. Qe nga viti 2009 neper rrugen e kombit kaluan nga Kosova ne Shqiperi qdo vit nga 3-4 milion turist. Nese nje turist shpenzon 100 euro per nje pushim, i bjen qe deri sot u shpenzuan 7x 3 Milion Turist = 21 milion turist X 100 euro = 2.1 Miliard Euro. Pra rruga e kombit eshte shpaguar…e nese dikush ka vjedhe jane burgjet akoma te zbrazeta.

  2. E kaloi Lulzim Basha gjyqin me raport mjekesor. Futen gjithe shqiptaret ne borxh sa per 4 rruge edhe e gjitha kaloi me shume patriotizem ne heshtje…tashti e ka fajin Rama!

  3. Rruga e kombit eshte paturpesia me a madhe qe i kane bere shqiptareve ne emer te patriotizmit. Ka kushtuar 3 here me shume se çmimi i tregut dhe nuk eshte me parametrat normal te nje autostrade. Ne rrugen e kombit eshte vjedhur me te dy duart me babezi. Prandaj edhe sot Sali Berisha perveç se kriminel eshte edhe i pasur.

  4. Rruga e kombit ka vetem nje pjese te segmentit Morin – Durres qe eshte autostrade dhe kjo eshte pjesa Kalimash – Rreshen qe ka gjithsej 60 km. Madje as kjo pjese nuk permbush standardet e autostrades, mungon ndricimi, mungojne hapesira per pushim, wc publike, telefon etj. Kjo i bie se per 60 km shoferet plackiten nga 10 euro, apo 16,6 cente per 1 km. Nese ne nje autostrade prej 1000 km ne Gjermani do te paguhej 166 km qe do te ishte nhe psradoks i llojit te vecante. Mirepo, kjo mund tr ndodhe vetem ne shtete ku krimi i organizuar eshte ulur kembkryq ne qeveri, parlament dhe te gjitha segmentet e jetes.

    1. Standartet nuk i permbush se ndertuesi paçka se mori pare sa per 3 rruge e ndertoi si syte e tija…e kam fjale per Sali Berishen dhe Lulzim Bashen qe e bitisen mire kete pune..Dhe na futen te gjithe ne borxhe per te fryre llogarite e tyre neper banka, prandaj edhe sot vene tellallin ne kater anet se kane para sa per dyqind gazetare apo zagare qe lepijne sahanet e lajmet i japin sipas qefinit te ketij birbos me surrat derri.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.