7 komente te “Turqia po u kthehet rrënjëve të lashta

 1. Kombi Turqelik po kthehet atje ku e ka vendin ne shpellen e Muhamed pedofillit………popull shpellar……..FlinstonÖgllü……

 2. Gjate Perandorise Osmane, shqipetaret vetem postin e Sulltanit nuk kane pase. Ne pucin e pare ushtarak kunder Sulltan Abdulhamidit, kur ai edhe pse kishte force per ta shtypur me gjake ate tradheti por zgjodhi qe te internohej per te mos derdhur gjake per llogari te Britanise, Frances, Rusise dhe AustroHungarise, ultimatumin ia sollen ne pallat nje delwgacion prej 4 vetave: nje jehud, nje armen, nje turk dhe nje shqiptar. Jehudet e fituan me vone shtetin e tyre, kjo dihet, per dy te tjeret nuk po analizojme por cfare fituan shqiptaret nga kjo tradheti? I humbem 4 vilajete te cilat shume lehte kemi mundur ose ti bashkojme ne nje shtet te vetem ose ne nje forme federate, por u beme mish per top i fuqive perendimore te cilat ne dy konferencat per “paqe” desh na shuan si popull duke legjitimuar masakrat dhe terrorin greko-sllav. Tani na qenka faji i Turqise qe i paska pranuar shqipetaret refugjat e nuk i paska lene ne doren e shkaut e te grekut per ti prere e masakruar.
  Nese shqipetaret jane asimiluar teresisht, si eshte e mundur qe brenda pake minutave u mor vesh se gjeneralet tradhetar te pucit te fundit paskan qene shqiptare?
  Nuk do ta fajesoha Turqine nese kerkon aleate tjere ne Ballkan, askush nuk deshiron aleate tradhetare. Shpresoj se Turqia nuk do te shkoje aq large sa per ta rishqyrtuar edhe njohjen e pavaresise se Kosoves sepse efekti domino do te ishte katastrofal.
  Ju, “analistat”, gazetaret, “ekspertat” dhe politikanet naiv te popullit tone, mos e merrmi ne qafe edhe nje here jete popull te pervuajtur dhe per llogari te ngushta individuale mos qoni uhe ne mullirin sllavo-greke. Aman, tregoni sa po ju paguan shkau e greku, tua dyfishojme pagesen vetem mos na merrni ne qafe prape. Na lejoni te ndertojme nje te ardhme me te mire per femijet tane.

  1. O Gaigidinullah, po ku me pas fatin me e terhjeke qeveria qenfiiije e Ankarit, pranimin e pavaresise……kjo kisht me qene dhurata ma e mire qe Recep Tayip Orangutan do te bente per kombin SHQIPTAR…..por ai qenefijeee kurrrr nuk guxon me e bo kette. Per KOSOVEN ESHTE ME RENDESI ABSOLUTISHT JETIKE ME NA PRANUE AAAAAAAAAAMERIKAAAAAA E MAAAAAAADHE EDHE BRITANIA………….E SA PER SHTETET QENEFOISLAMIKOKOMUNISTE SIQ JANE : RUSIA TURQIA KOREJA VERIORE KUBA SERBIA IRANI JEMENI LIBIJA ……….KURRRRRRR MOS NA PRANOFSHIN.

   RNOOOOOOOT AMERIKA MORE GAHULLLAHUDIN MULLLATYRQELIAOGLLLUUU ORANGUTAN

   1. Gagidinullah,

    AMERKA ESHTE NJË………..OSE NE GJUHE TENDE AMERIKA BIRINGJI…..APO NE GJUHEN E SHIMPANZAVE muslimane
    Amerikija Ekber

 3. Zotni Sadiku, nje shkrim apo koment fantastik. Urime.

  Por z. Sadiku, juve nuk ju rrin nje e,r turkoshak. Nderrojeni ju lutem sepse do te jeni shembull per te tjret.

  Edhe une e kam pase emrin turkoshkavelloarabisht MAHMUT GLLAVURDA, por ne vitin 2008 e nderrova ne Agron Krasniqi.

  32 euro…

 4. ..Do ndodhe si periudha e Gjergj Brankovicit/ Turqi-Serbi/… por qe atehere kishte nje HERO sic qe GJERGJ KASTRIOT SKENDERBEU(1443-1467)qe e shkrumboi Turqin e Serbin.. e qe MEHMETI I II u martua me vajzen e BRANKOVICIT pikerisht per nje Perandori te madhe te stabilizuar per te pushtuar tere Ballkanin dhe Evropen…e nese atehere Shqiptaret luftuan te bashkuar……tani po ndodh ndryshe,–tani edhe HISTORIANET SHQIPTARE po e shesin shpirtin e tyre ndaj Turkut…nga frika.e Shtetit…per pak leke e shume xhami…!!!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.