You are currently viewing Turqia arreston babain e futbollistit të kombëtares turke Hakan Sukur

Turqia arreston babain e futbollistit të kombëtares turke Hakan Sukur

Policia e presidentit turk Rexhep Tajip Erdogan, ka arrestuar sot babain e ish-futbollistit të kombëtares turke Hakan Sukur.

Pas lëshimit të urdhër arrestit për futbollistin me origjinë shqiptare Hakan Sukur, policia turke ka arrestuar edhe babain e tij dhe i ka konfiskuar pasurinë, raporton agjensia e lajmeve DHA.

Babai i Hakan Sukur, Selmet Sukur, është arrestuar pas faljes së namazit të xhumasë.

Nga fotografi shihet që babi i futbollistit të njohur është arrestuar me lot në sy, derisa i është konfiskuar edhe pasuria lojtarit që thuhet të jetë rreth 50 milionë euro.

Hakan Sukur u zgjodh deputet në vitin 2011 për ish partinë e Presidentit Erdogan.

Edhe pse në momentin e grusht shtetit ushtarak, Sukur e kritikoi puçin ushtarak, ai përsëri po akuzohet për lidhje me Gylen. Hakan Sukur jeton në Amerikë.

This Post Has 3 Comments

  1. Mali

    Vetëm pse Hakan Sukur ka deklaruar që është shqipetar kjo i ka mjaftuar Erdoganit nga dashnija e madhe qe ka per shqipetaret ta arrestoj at dhe tani babain e tij.
    Ku jan perkrahësit e këtij perbindëshi anadollak? qe gati na heqen koken per ket tiran qe njeh vetem pushtet dhe terror

  2. ku janë ata që e quajtën baba Erdoganin. fatkeqësisht të gjithë fqinjët tanë një turi kanë, atë të derrit. pavarësisht se ne na lidhin besimet me ta.Por besimi është besim ai është alternativë kush e kupton këtë nuk ka pse të quaj asnjë komb tjetër vëlla apo motër. Pas vizitës në Moskë Erdogani diçka do tu sajojë shqiptarve për këtë të jeni të sigurt.

Lini një Përgjigje