Tu thafshin krahet o Hashim Thaçi

SHKRUAN: ADRIATIK RIZA DOSTI

Tu thafshin krahet

Kjo shprehje tipike e Shqiperise se veriut perdoret zakonisht kur dikush ben nje prapesi apo nje gje te keqe dhe njerezia e mallkojne ne emer te zotit qe ti thahen fare duar e krahe e te mbetet cung per te mos bere me te liga e prapesira.

Ndaj po te mallkoj edhe une keshtu ne emer te kombit e te popullit tim, te patrioteve e te nacionalisteve te ndershem shqiptare kudo ne bote, o tradhetari me damke i Kosoves e i Kombit shqiptar Hashim Thaçi!

Gjarperi e kishe ”nofken” gjate luftes se Kosoves, por Gjarper paske qene vertet, ndaj edhe me ne fund e nxorre tamam koken tende helmuese.

Po si more faqezi shkon e takon armikun me te terbuar, me te madh e me te rrezikshem te Kosoves, Putinin, mikun per koke te serbeve qe dje te vrane, te prene, te gjakosen, te perdhunuan, te masakruan e te shfarosen si popull?

Po si more guxove e shterngove doren me ate qe dje urdheroi trupat e tija ushtarake te merrnin pjese drejteperdrejte ne krah te ushtrise se Millosheviçit per te lare me gjak Kosoven e kosovaret?

Po si more i marre harrove qe Aeroportin e Prishtines e mbajten te pushtuar pikerisht forcat ushtarake te Putinit, e se ne luftimet e Gjilanit, Skenderajt e Gjakoves krah serbeve kunder popullit tend luftonin te armatosur deri ne dhembe edhe vrasesit e kriminelet e Putinit!

Po si more tradhetar i ndyre ”harrove” se Rusia e Putinit nuk ka lene e nuk po le gur pa levizur per mosnjohjen nderkombetare te Kosoves, gjithashtu ka sabotuar e po saboton sistematikisht e egersisht çdo perpjekje te Kosoves per antaresim ne organizmat e organizatat nderkombetare duke e fyer e injoruar me rende se askush tjeter Kosoven e popullin e saj.

Akoma nuk te dhembin veshet nga deklaratat pa fund te Ambasadoreve horra te Putinit ne Beograd, Athine, Shkup, Sarajeve, Podgorice, e deri edhe ne Tirane tek ulerasin se Kosovo is Serbija dhe se Rusia e Putinit, KURRE nuk do ta njohe ate si Shtet me vete, te pavarur e aq me pak shqiptare?

Eshte pikerisht Rusia e Putinit qe bene gjithçka per mospranimin e Kosoves ne UNESCO, ne Interpol, e ç’nuk po kurdisin qe kurre te mos pranohet edhe ne OKB, ne NATO, ne BE, te mos kete kurre Ushtrine e saj, te mos i liberalizohen Vizat duke e izoluar si kurre me pare si vend e si popull, etj. etj., lere me pastaj ne takime e konferenca apo simpoziume nderkombetare ku perfaqesuesit e Rusise kane lene sallen kur kane pare aty prezencen e delegacioneve kosovare, apo qofte simbolikisht edhe Flamurin e Kosoves!

Po si more i çmendur i dhe doren vrasesit e kriminelit Putin qe ka vite e vite qe po e riarmatos Serbine deri ne dhembe, me aeroplane, tanke, topa e raketa per te te rivrare ty e popullin tend e per te te masakruar serisht si ne Deçiç e ne Reçak, ne Prekaz, Skenderaj e Prizren, e kudo ne ate toke te shenjte qe quhet Kosove e qe ti si President i saj sot e mbulove me vulen e llumin e Turpit kombetar, te Tradhetise!

Eshte po ky Putin o tu thafshin krahet, qe po nderton bazen me te fuqishme ushtarake ne Ballkan fare prane kufirit me Kosoven, dhe as per qejf e as per te harxhuar parate kot se nuk kas ku ti çoje, por per te te bere ty e Kosoven neser se bashku me serbet e tij vellezer te te njejtit gjak kriminal, shkrumb e hi, e per te te fshire njehere e mire nga faqja e dheut!

Eshte po ky Putin o Hashim tradhetari qe dje e quajti Heroin Legjendar te Kosoves, Adem Jasharin, terrorist! E etiketoi UÇK-ne si organizate terroriste dhe e krahasoi Kosoven me dhunim nderkombetar qe SHBA e Perendimi po i bejne territoreve te Serbise, e qe po publikisht ju drejtohet atyre se me njihni Krimene tu njoh Kosoven.

Eshte po ky Putin qe urdheron Bjellorusine te furnizoje me armatim ushtarak te fjales se fundit Serbine per te te vrare ty e Kosoven o Hashim sharlatani, eshte po ky Putin qe para do muajsh te nisi si ”dhurate” trenin rus ne drejtim te Prishtines, apo harrove, e eshte po ky Putin qe gati çdo 2 vjet eshte i pari i Tribunes se Nderit ne Paraden ushtarake serbe ne Beograd.

Eshte po kjo Rusi e Putinit qe deri edhe ne Sport te ka fyer, ofenduar e perbuzur aq rende duke bere çmos e duke votuar harbuterisht Kundra teje e Kosoves per pranim te saj ne CIO [Komitetin Olimpik Nderkombetar], ne FIFA e UEFA, e deri duke refuzuar poshtersisht hyrjen e pjesmarrjen e ekipeve dhe sportisteve te Kosoves ne territor te Rusise por edhe te disa vendeve te tjera te ish BS, qe sigurisht bejne siç ju thote e i urdheron Diktatori Putin.

A e harrove vertet se si u bene bashke me kermat e kriminelet serbe ne Boterorin rus te futbollit tifozet e huliganet e Rusise duke i share aq rende djemte tane kosovare Shaqirin e Xhaken, vetem e vetem pse guxuan te festojne suksesin e tyre me Simbolin Kombetar te shqiptareve?

Putini çfare nuk ka bere e çfare nuk ka ndermend te beje kunder Shqiperise e shqiptareve e veçmas kunder Kosoves e kosovareve dhe eshte i gatshem qe neser qe shqiptaret ti beje pluhur e hi si vend e si popull, por per fatin e tij te keq i ka hasur Sharra ne gozhde e ka rene ne hundlesh, sepse jane SHBA-te dhe disa vende te Perendimit qe ja kane ndalur doren e tij gjakatare e ja kane zene oreksin e buken ne fyt, se po te ishte per ty , Edi Ramen e ndonje tjeter sot Shqiperia e Kosova rrezik as ne harten boterore nuk do te egzistonin me kurre, as si nocione.

Dhe ti o palaço, vajte i dhe doren, u perqafove me te, me vrasesin e kriminelin e Lirise, te Demokracise, te te Drejtave te njeriut, te Zhdukjes banditeske te kundershtareve te tij politike, te masakres se perbindeshme mbi popullin e pafajshem sirian, mbi barbarin rus qe shkrumboi Çeçenine, qe pushtoi me dhune ushtarake e gjakosi Abkhazine, Osetine, Krimene e po ben masakra te nje pas njeshme deri edhe ne Ukraine.

Dhe ti more faqezi e rrezil, shterngove doren me te dhe i beson ”beses e mbeshtetjes se tij” per Kosoven e popullin e saj?

Dhe ti qe ju beson ende Putineve, Vuçiçeve, Macroneve, Mogherinave, grekerve e maqedonasve, malazezeve e serbo-boshnjakeve, ti qe ç’nuk po ben per t’ju a shitur tokat e trojet amtare te Kosoves armiqve e vrasesve shekullore te saj serbo-malazezeve, jo vetem qe po i ben Tradhetine e shekullit Kosoves e kosovareve por me shume se kurre ne emer te tyre e ne emer te gjakut – lume te asaj treve patriotike puro shqiptare meriton ate qe meriton zakonisht çdo tradhetar i ketij soji e kallepi tend: Plumbin Ballit ose Litarin pas Qafe.

Sot, sepse neser do te jete shume vone, ndaj dhe une personalisht besoj e shpresoj se Kosoves kurre nuk i kane munguar Burrat e Kombit, ata qe dijne ta dallojne fort mire Tradhetine e Pa-Besine prej Atdhetarise e Patriotizmit, ata qe e japin jeten si me le per kombin e tyre dhe jane flijuar historikisht qe Atdheu i tyre Ame, te mos kete me kurre Monstra te tilla si puna jote.

Pftuuu e paç faqen e zeze dhe marsh sa me shpejt ate qe meriton o Gjarper i pa bese shqipfoles!

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top