Tradhetia e Bularatit

SHKRUAN: ADRIATIK RIZA DOSTI

Pertej retorikave idiote e batutave banale te nje kryeministri antishqiptar e sharlatan, burracak e tradhetar, ngjarja e Bularatit nuk ishte asgje tjeter perveçse Tradhetia e larte kombetare e radhes e komunisto-bolshevikeve te sotem shqiptare ne pushtet, bijve e bijave, niperve e mbesave te atyre qe dje shiten Kosoven, organizuan Masakren e Tivarit, i ngulen thiken Mareveshjes se Mukjes dhe se fundi e lane territorin e sovranitetin e vendit ne dore te egersirave fashisto-shoviniste greke ne Bularat…

Ndaj ne baze te Kushtetutes se Shqiperise, e nese aty ka dy gram Shtet e nese ai popull eshte akoma popull e jo turme delesh e nese çdo shqiptar qe dje u fye e u poshterua deri ne gen ndjen sadopak dhemshuri e pergjegjesi per fatet e Atdheut te vet, sot me shume se kurre duhet ti Kerkoje Prokurorise se Pergjitheshme te atij vendi nisjen e menjehereshme te hetimit e procedimit penal me akuzen e Tradhetise se larte ndaj Atdheut per:Presidentin e Republikes Meta njeheresh edhe ne postin e Komandantit te Pergjithshem te Forcave te Armatosura, Kryeministrin Rama, Ministrin e puneve te Jashteme Bushati, Kryetarin e Parlamentit Ruçi, Ministren e Mbrojtjes Xhaçka, Kreret e Ministrise se Brendeshme e deri tek Kreu i policise se shtetit e Kryetari i Bashkise se Dropullit.

Komunistet nuk kane as bese, as fe e as Atdhe dhe kete jo per here te pare e vertetuan edhe njehere dje me tradhetine e radhes se Bularatit tek e lane Shqiperine e territorin dhe sovranitetin e saj ne dore te grekut, siç do ta lene neser ne dore te serbit.

Shqiperia, vendi anetar i NATO-s, pushtohet per dy ore nga 10 autobuze me Vorio – Epiriote qe vijne nga Athina! Qiejt e saj ende ”mbrohen” nga anetari tjeter i NATO-s, Greqia [ une kurre nuk di nga historia qe te te mbroje pushtuesi si ne rastin konkret te Greqise me Shqiperine] dhe asnje kembe ushtari, polici a qytetari shqiptar ne Bularat per ti dale zot Atdheut te uzurpuar nga banditet shoviniste te Pavlopulosit, Tsiprasit e Kamenosit me shoke, te cilet 5 fish me shume ne numer se sa ne protestat e tyre te egra te para do diteve ne Athine e Selanik vijne serbes-serbes ne Bularatin -territor shqiptar, pushtojne krejt Jugun e Shqiperise dhe na perdhosin ne gjithcka, ne Atdhe, ne burrni, ne krenari kombetare, ne histori, ne flamur, ne identitet etj. etj. dhe shqiptaret per 2 ore rresht perpara ekraneve te TV shohin LIVE se si ju a pushtojne e shurrosin Atdheun e tyre bastardet greke dhe askush behet i gjalle!

Dhe asnje shtetar e qeveritar, asnje deputet a politikan shqiptar nuk ndihet nese eshte gjalle apo jo, asnje shqiptar qe te vret kot se koti edhe per nje vije uji a per nje te pame shtremet, nuk e ze gjaku per ç’ka po ndodh brenda tokes se Atdheut te tij, kur greku vjen dhe e pushton me disa autobuze, vetura, parrulla e flamuj, pa folur seç mund ti beje ushtarakisht!

Dhe ky banditi kryeminister i yni, ky tradhetar i pa skrupullt qe dergon 1-2 mije police per te gjakosur popullin e vet ne Rrugen e Kombit teksa kerkon qe permes Traut te ndaje me dysh shqiptaret dhe Shqiperine e Kosoven, teksa blindon Tiranen me ushtri pa fund policore ne denimin e tyre prej Gjykatave te tija sharlatane, pushtimit grek i pergjigjet me vajtjen e tij ne Lezhe per fushaten e antaresimeve te reja ne PS, me batuta perverse, me aludime qesharake bythe zbythurish, etj. etj., doemos qe keshtu do ndodhe me rracen bastarde te tyre teksa mijera here e kane perseritur se keta monstra duan me shume Partine se sa Shqiperine!

Dhe BE, hesht poshtersisht, teksa nje Eurodeputete e tyre nje kurve plake me emrin Eleni Theohari ben thirrje publike ne Bularat per lufte e shfarosje te qenerve vrases shqiptare, dhe ju rikujton grekerve se ky vend eshte yni e eshte Vorio Epiri qe duhet te çlirojme!

Dhe Opozita vazhdon luften me Gjushin, kur e tera duhej ngritur Vullkan ne kembe e te ishte prezent atje ne Bularatin e pushtuar, nese vertet ju dhimbset Shqiperia e jo karriget e pushteti i tyre, sikurse thone.

Si mundet qe kjo Opozite te jete ne te njejtin koalicion me Tavot e Dulet qe dje ben thirrje te terbuara per vrasje te shqiptareve e coptim te Shqiperise?

Si ka mundesi qe ky ”trimi e patrioti i laberise” Ruçi [qe disa vite me pare per te shpetuar koken e bythen e tij iku naten si putane e me fustan grash prej Shqiperie] nuk therret sot ne nje seance plenare te jashtezakonshme Parlamentin e Shqiperise e te kerkoje heqjen e menjehereshme te Mandatit te Deputetit per Tavon e Dulen e ne baze te Kodit Penal te Republikes se Shqiperise te kerkoje denimin maksimal te tyre, per organizim antishteteror, thirrje luftenxitese, vrasje te shqiptareve , rracizem e urrejtje nderetnike?

Atentati e provokacioni i Bularatit eshte edhe me i rende se sa Provokacionet e Gushtit te 1949 por edhe se sa ngjarja makabre e Peshkepise, se nese me 1949 greket shtine me arme por edhe moren te njejten pergjigje, kete radhe ata na qelluan me gjithçka kishin ne dore e ne mendje dhe bene çfare deshen si e sa deshen brenda ne token tone duke na vrare te gjitheve ne shqiptaret, e askush nuk guxoi ti ndale e tu jape pergjigjen e merituar, shkurt na perdhosen me rende se kurre me pare ne historine tone si shtet qe prej 1912 e ne vazhdim.

Dhe poshtersia me e madhe e tradhetia vijuese e radhes Shqiperise e shqiptareve u erdhi gjithashtu nga Media e tyre shqipfolese, antishqiptare, bytheshitur, sahanlepirese, kapitulluese, tradhetare, renegate e mercenare, ku Report TV, Ora News e ABC, te parat e NON STOP, sigurisht te paguara fort mire prej Athine, transmetuan per 2 ore resht ceremonine e Heroit te Vorio Epirit, atij lloj heroi terrorist, qe qelloi mbi policine shqiptare e ne toke shqiptare!

E pra, nese ka vertet UGSH -[ Union kombetar te gazetareve shqiptare] siç thuhen ne disa raste, nese ka Keshill kombetar te mediave shqiptare e ku ta di une, urgjentisht atyre kanalave televizive qe dje me shume se kurre treguan antishqiptarizem te terbuar, u duhet hequr menjehere Licensa, ndersa te gjithe atyre Raportuesve te tyre pseudogazetare e palaço, frikacake e xhambaze ju duhet hequr e drejta e ushtrimit te profesionit njehere e mire, e perfundimisht, sepse dhunuan rende e sa me s’ka Kombin e popullin shqiptar dhe u bene drejtepersedrejti pale me pushtuesit fashiste greke ne agresionin e tyre ne Bularat kunder sovranitetit e territorit te Republikes se Shqiperise.

Tradhetise se Bularatit i parapriu edhe deklarata e Gjarperit helmues Janullatos i cili duhet debuar nje ore e me pare nga Shqiperia, i paraprine qendrimet e Dules i cili duhet shpallur urgjentisht Non Grata nga Shteti shqiptar, ju paraprine qendrimet publike hapur antishqiptare te Tavos, Kseres, Barkes, Micos, PBDNJ. Omonias, Bashkise se Dropullit etj. etj., ndaj te cileve duhet nisur menjehere procedim penal per cenim te rende te sovranitetit te Shqiperise si dhe per nxitje te urrejtjes nderetnike, fobi e rracizem ndaj popullit shqiptar.

BE dhe asaj kurvickes antishqiptare e filo serbe Mogherinit, Flekenshtejnerve, Hanerve, me co. tu kerkohet permes MPJ te Shqiperise, llogari deri me nje per qendrimin e terbuar antishqiptar te eurodeputetes se tyre Eleni Theohari, dhe ta shpalle kete persone si te pa deshiruar per hyrje ne territtorin e saj.

Pse kjo lloj BE, kesisoj do ta ndihmoje Shqiperine te ingranohet ne familjen europiane?- dhe kjo lloj Greqie do ta ”ndihmoje” Shqiperine te hyje ne BE? – ne qofte keshtu, Shqiperia e shqiptaret nuk kane pse ta duan Kurre kete lloj BE poshteruese, dhe nuk kane pse ta duan Kurre “ndihmen'” greke te kesaj pabesie te ndyre e te neveriteshme me thiken ne dore e pas shpine ndaj Kombit tone.

Policise shqiptare ti kerkohet hesap deri me nje e te gjenden fajtoret qe lejuan hyrjen ne token e kufirin shqiptar te vorio-epirioteve te terbuar e perfaqesuesve agresive te Agimit te Arte te tillet si Fredi Beleri, Babis Karapanos etj. etj..

Sot me shume se kurre Shqiperia duhet te ndizet Zjarr, sepse eshte e frikeshme te mendosh qe 79 perqind e shqiptareve kerkojne te ikin nga Shqiperia, e atehere nga kush prisni qe ta mbroje Shqiperine, e atehere ne qofte vertet keshtu o hidhjuni Litarin ne fyt atyre qe e çuan vendin e popullin deri ne kete derexhe e tmerr pa fund, ose neser pergatituni qe serbi e serisht greku te vijne e tu pushtojne me autobuze, me parrulla, flamuj, shoqata gjuetaresh, kenge e dajre, e pa qene fare nevoja per te shkepur qofte edhe nje arme te vetme!

Shqiperine ne Bularat e tradhetuan te gjithe: BE, NATO, Fqinjet, e sidomos te paret vete shqiptaret, qe heshten, u zbythen, kapitulluan e u shurrosen koke kembe, sepse per 2 ore pane ”e shijuan” çdo perdhosje neveritese qe na beri greku e askush nuk u çua te thoshte, ore po daleni, ç’behet keshtu, po na pushtojne e ç’nderojne kombetarisht si vend e si popull, e askush nuk guxoi te vinte e t’ja bente BAM e ta shkrepte armen atje ku duhej e kunder atyre qe duhej, ndaj, te vjen vertet krupe e neveri dhe ndjen vertet perbuzje dhe urrejtje tek shikon qe ende shqiptaret luftojne ”si Luane” kunder armiqve te tyre vetem permes fjaleve boshe, FB, sharjeve anonime, vrasin njeri-tjetrin dhe jo ata qe po i vrasin ata çdo dite, qofshin keta shqiptrare, serbe , greke a turq; behen trima e patriote vetem kur luan Kombetarjea e tyre e futbollit, qeshin me batutat perverse te Edi Rames, etj. etj..

Te vjen turp e marre nga vetja tek kerkojne te te ngjisin nofken e Atdhetarit perdhunshem duke te detyruar te kercesh, se po s’kerceve nuk je shqiptar a duke te nxitur dhunshen te kendosh e te çirresh kot se koti per Xhamadanin vija – vija!

Vazhdoni kerceni e kendoni, se hajrin do t’ja shihni shume shpejt ketij qendrimi tuaj sa antishqiptar po aq edhe te pa pergjegjeshem ndaj vetes e gjakut tuaj, ndaj Kombit e te nesermes suaj, teksa siç e kini zene neser rrezik te mbeteni edhe pa popull edhe pa Atdhe edhe pa gjuhe, pa flamur, pa himn, pa Komb, pa identitet e deri edhe pa nam e nishan, duke u shuar fare si rrace; e kjo, krejtesisht per fajin tuaj.

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top