THAÇI NDANË DEKORATA PËR SHTABIN E ROGNERIT

Një numër i madh i personaliteteve do të dekorohen sot nga Hashim Thaçi me medaljen e 10 vjetorit të Pakos së Ahtisarit për Kosovën.

Në mesin e atyre që do t’u jipet ky çmim janë edhe ish-bashkpartiak të Thaçit. Në listën e dërguar nga zyra e tij, figurojnë emrat e Jakup Krasniqit, Fatmir Limajt, Rexhep Selimit etj. Të gjithë të apostrofuarit dekorohen nga Hashim Thaçi për kontributin e dhënë në “Shtabin e Përgjithshëm të UÇK-së” së Rognerit. Rikujtojmë opinionin publik, se ky shtab që vepronte në Tiranë nuk i njihte intstitucionet legjitime të Republikës së Kosovës, Kushtetutën e Kaçanikut dhe Deklaratën e Pavarësisë të shpallur më 2 Korrik të vitit 1990.

Ja lista e plotë e të dekoruarve me Medaljen e 10 Vjetorit të miratimit të Pakos së Ahtisarit:

 1. Adem Demaçi
 2. Azem Syla
 3. Sokol Bashota
 4. Nait Hasani
 5. Sylejman Selimi
 6. Xhavit Haliti
 7. Bardhyl Mahmuti
 8. Agim Çeku
 9. Kadri Veseli
 10. Ramush Haradinaj
 11. Sami Lushtaku
 12. Adem Grabovci
 13. Lahi Brahimaj
 14. Bislim Zyrapi
 15. Ramë Buja
 16. Fatmir Limaj
 17. Rrahman Rama
 18. Ahmet Isufi
 19. Rrustem Mustafa
 20. Musa Jashari
 21. Sokol Dobruna
 22. Berat Luzha
 23. Ali Ahmeti
 24. Tahir Sinani
 25. Ekrem Rexha
 26. Faton Mehmeti
 27. Jakup Krasniqi
 28. Rexhep Selimi

1 koment te “THAÇI NDANË DEKORATA PËR SHTABIN E ROGNERIT”

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top