6 komente te “TERRORIST ISHTE ENVER HOXHA DHE JO XHAFER DEVA

 1. Si gjithmon historin e bejne fituesit simbas mendjes tyre dhe jo fakteve.i kujtoj ketyre sherbyesve enverisrokomunistosllav se ata te cilet ky lloj i njollos jane ata qe qeverisen edhe se jo e plote shqiperin natyrale.kata nacionalist nuk ishin kriminela nazist por antikomunist po te ishin si enveristet kriminela eterrorist nuk do te ndihmonin qindra familje hebre qe gjndeshin ne shqiprin e kohes qe duke i paisur me dokumente i ndihmuan te largohen duke i shpetuar nga masakrimi nazist por ju kujtoj se nje pjese e vogel hebre qendroi por kur moren pushtetin enveristet filoserb keta hebre te shkolluar u persekutuan dhe u pushkatuan gjoja si sabotator.le krahasojme sa u vran nga ata ballist e legalist dhe2sa u vrane nga pushteti komunit pa harruar ata gjate luftes qe u pushkatuan per gjoja tradheti te idealit pra lufta mbrenda llojit e ti shtojme te internuarit che burgosurit politik temasakruar shohim se peshorja a non nga everistet e mos harrojme mijrat djejmosha te kosoves qe komisari enverist shefqet peci ja dorzoi skuadrave sebe te pushkatimit vllezerve tyre te idealit ky puto me kompani te kerkojne falle per krimet komunistoeveriste me pare e pastaj ta1analizojne mire historin e cila duhet riber simbas fakteve dhe jo simbas deshirave

 2. Bshkpuntoret e pushtuesit po na dalin heronj ca poshtersie , Enver Hoxha udhehoqi luften per clirimin e vendit dhe dalin sot ata qe bashkpunuan me fashizmin qe na paskan luftuar per Shqiperi

  1. Bashkpuntoret sic i cuan ti zoteri punuan mbi 40 mi lidh shqiptaret me Amerikan kurse Enverist uit te lidhi me Rusin Serbin e Kinen e te izoloj per 50 vjet
   Lirija e Kosoves eshte meritat e atyre se formuan Lidhjen e Dyt te Prizrenit.
   Aleksander Vucic thot: Lidhja e Dyt e Prizrenit na ka shkaktu aq shum deme sa vet bombardimi i NATO s.
   Shqipnija Shqiptareve vdekje tradhetareve Rroft Shqipnija Etnike 🇦🇱

 3. Ing. Xhafer Deva, nuk e ka vra asnje SHQIPTAR.

  TERORISTI KOMUNIST enver hoxha ka vra mbi 8 mije SHQIPTAR , gjate viteve te sundimit te tij ahmakoid….1944-1985. Burgosi mbi 28 mije , internoi 250 mije…dhe i beri “budall” shumicen e popullates SHQIPTARE.

  1. REXHEP MITROVICA E XHAFERR DEVA, jashte syzeve enveristo-serbosllave, ISHIN DY PRIJESA TE SHQUAR TE LUFTES PER KOMB, LIRI, SOVRANITET, PROFIL PERENDIMOR DHE PROSPERITET..!

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.