TË NDALOHET MBËSHTETJA AMERIKANE PËR SHQIPTARËT

Kryetarja e Fondit për Mbrojtjen e Lirisë Amerikane, Pamela Geller, e ripërsëriti kërkesën zyrtare drejtuar Administratës së Sheteteve të Bashkuara, duke i kërkuar asaj të rishqyrtojë mbështetjen amerikane për Kosovën në veçanti, por dhe për shqiptarët tjerë në përgjithësi.

Rekrutët më besnik të ISIS janë shqiptarët me prejardhje nga Kosova, Maqedonia dhe Shqipëria. Ka ardhur koha që Administrata e Shteteve të Bashkuara t’a revidojë vendimin e gabuar të Presidentit Clinton, duke i tërhequr mbështetjen shtetit islamik të Kosovës. Ky vend, që nga dita e dhurimit të lirisë nga SHBA-të ka degraduar tërësisht, dhe sot na paraqitet si Kandahar në mes të Evropës. Gabimet e Presidentit Clinton janë identike me gabimet e Presidentit Carter. Përderisa Presidenti Carter solli në pushtet Ajatollahët, Presidenti Clinton formoi shtetin e parë islamik në Evropë. Kërkojmë që Administrata e SHBA-ve të reflektojë dhe të angazhohet seriozisht në procesin e korrigjimit të këtij gabimi, duke i dhënë mbështetjen e duhur Serbisë në raport me ekspansionin islamik të shqiptarëve.

8 komente te “TË NDALOHET MBËSHTETJA AMERIKANE PËR SHQIPTARËT”

 1. Po me siguri kjo ka prej aedhje nga serbet cetniket qe s lan sa gje pa be dhe mbesin te paster te masakrojn te pjekun per se gjalli neper fura e ta hedhin faij ne Shqiptaret jemi ne gjum Çetniket punojn nat e dit si me na zhduk nga trojet tona dhasht Zoti nuk e degjojn ket shtrig

  1. Po mirë e ke çetnikët punojnë natë e ditë me na zhduk edhe atë përmes Islamit. Atë që nuk ka mundur me na i ba Servia për 100 vjet do t’na i bëjë islami për 20 vite.

 2. Zonja në fjalë e ka shum gabim.
  E para ; Populli i Kosovës në veçanti dhe Shqipëtarët në përgjithesi rrespektojnë besimet fetare më shumë se çdo shtet në Botë, pasi vetë Shqiptarët janë pjesë e besimeve Kristjane,Ortodokse e Myslimane .Harmonia fetare tek Shqiptarët është vlerë që duhet admiruar e marrë shembull njerëzimi.
  E dyta : Shqipëtarët si kombi më i vjetër në Ballkan e kurrë nuk ka qenë pushtus e kurr si kanē iponuar besim fetar askujt ,por popuj të tjerë si Greqia e Serbia me vrasje e spastrime etnike nga një anë dhe Turqia me forcë gjatë pushtimit 500 vjeçar nga ana tjeter kanë qenë e janë ekstremistë e jo Shqipëtarët .
  E treta : Vetë jeta e Nënë Terezes tregon shpirtin human të popullit Shqipetar duke ndimuar mē të doptin pa i imponuar besimin e vetë fetar askujt . Është e vertetë që individë të ndryshëm nga gjithë planeti përfshir dhe Shqiptar u bënë pjes e ISIS por kjo sdo të thot se Shqiptaret e formuan dhe e drejtuan ISIS . Pyll pa derra nuk ka ,por e rëndësishme e kryesore është se Shqiptari kurrë ska insistuar e detyruar njeri siç investojë shtete të ndryshme per besime te ndryshme.

 3. Kjo zoj kana kap keq me shlije edhe ja paskan mbush trunin me fashizem te paster kjo qenka paguar me miljona dollar prej nji shteti qetnik te flliqur deri ne fyt qe juvjen era mersh keta njer qe miren me rrenar e huja jan ma te rrezikshem se vete serbet por duhet ni zotri i shba.s meja kfjellu truron ksaj psiopate se megjak shkau qenka kjo historin e shiptarve kurr nuk epaska mare parasysh e podeshka dikush nji leksion meja dhen ksaj te shkrete e mithan sa miljon srbija ti dha per me ber shkandalle per serbijen qe spaska turp kjo pis milet

 4. Kjo don ideologjin ruse në amerik po amerika ka njerz mat të aritur se kjo zonjë dhe demokracija rëjedh nga shteti demokrat AMERIKA jo nëga njerz me ndrgjegje të dobt ta mbrosh gjenocidin fashizmin masakrat dhunimet dot thot mekat dhe gabim i Pa falshëm dhe ata njerz që ken në isis kan qen prkrahs të amerikes dhe turkis në filim po puna ju dul gabim se rusija intervenoj dhe kahja shkoj në gabim tëjeter po kët e din kejt se popullin shqiptar smundeni ta etiketoni fajtor se në secilin shtet ka njerz të pa nëdrgjegjshëm dhe makatar dhe tereorista po populli shqiptar kosovar e do lirin demokracin dhe drejtsin dhe si popull human kur së dot jemi me gjakataret vërasit dhe njerzit ku bajn vrasje shktrime dhe zhdukje të cildo populli apo njeriu po dojn veç lirin se jemi popull lirdashs dhe kemi të tri fet ortodoks musliman katolik dhe skemi përçamje dhe urejtje veç dojm tokat tona shtetin ton bashkim ton edhe pse dove sju vjen mir prshndetje

 5. Rren e kullur e kesaj zonje e ngaruar me rrena del ne perkraje te nje populli i cili ka ba xhenocid ne ish jugoslavi ka vra civil ka djeg shtepi e pasuri esht mkat i madh te radhitesh ne anenen e serbve te cilet jane popull fashist skan lan sen pa ba vrastar

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top