Takim me drejtuesit e Aleancës për Shqiptarët

Raporton, Astrit Lokaj

Sonte në Cyrih, delegacioni i Aleancës për Shqiptarët zhvilloi një takim me bashkatdhetarët shqiptarë që jetojnë dhe punojnë në Zvicër. Një takim mbresëlënës dhe dialog përmbajtësor, delegacioni i Aleancës zhvilloi edhe me Sekretarin e Përgjithshëm të Ballit Kombëtar Demokrat, z. Arbër Gashi. Kryetari i komunës së Strugës dhe LRPDSH, z. Zijadin Sela, së bashku me kryetarin e RDK, z.Vesel Mehmedi, elaboruan në detale Platformën Politike të Aleancës për Shqiptarët.

Arber Gashi

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

error: E drejta e autorësisë i përket autorëve! Ju lutemi për mirëkuptim.