SONDAZH – A DUHET TË HIQET TAKSA NDAJ SERBISË DHE BOSNJË E HERCEGOVINËS

Kryeministri i Republikës së Kosovës, z. Ramush Haradinaj, po insiston që taksa ndaj produkteve të importuara nga Serbia dhe Bosnjë e Hercegovina të mbetet në fuqi deri në njohjen e plotë të shtetit tonë. Në anën tjetër, kryetari i shtetit, z. Hashim Thaçi, po insiston që taksa të anulohet dhe të hapet rruga për finalen e dialogut me Serbinë.

Lexuesve tanë ju ofrojmë mundësinë që të japin mendimin e tyre rreth kësaj çështje me interes për vendin dhe shtetin tonë.

[Total_Soft_Poll id=”4″]

7 komente te “SONDAZH – A DUHET TË HIQET TAKSA NDAJ SERBISË DHE BOSNJË E HERCEGOVINËS”

 1. Albert Kokoshari

  Taksa të mos hiqet.
  Përse mos ti vihet kusht Serbis për njohjen e Kosovës e cila ka kryer masakra e krime, por i vihet kusht Kosovës për taksën për të hyrë në bisedime!
  JO, TAKSA TË MOS HIQET

 2. Taksat nuk duhet hjek,ne Shqiptar nuk duhet bler produkte Serbe dhe pikkk,Serbia duhet ti kerkon falje Shqiptarve,

 3. Pavarsisht trysnis EU-së dhe USA-së cila po zhvillohet kundrejt Qeveris se Kosovës nuk do duhet të ndryshohet qendrimi, gjegjesisht vendimi i deritanishem i takses.
  Le ta kuptojn edhe Bashkësia Nderkombetare se nuk duhet qe permes pales se me te dobet qe te dalë nga ngërqi i bisedimeve mes Sërbis dhe Kosoves. Kosova te jete e nenqmuar para te gjitha shteteve Ballkanit Perendimor vetem e vetem se eshte njj vende kume traditat me traditat e saja deshiron te deshmoj se i respekton aleatet e saj te perjetshem edhe ne ato raste eshte pale e demtuar ajo pranon kriteret e prashtruara nga atà aleat te saj, por tr gjitha keto leshime deei me tani nuk kan deshmuar se kan treguar vlersime te fisnikris se nje populli si ai i shiotarve të kosoves por i eshte paraitur si nje dobesi e jona, shkure thene si nje budallaki sepse tek keta aleat fisnikrija nuk egziston dhe ase qe ka egzistuar ndonjëher. Ku ne rastin konkret Serbia ngà nje agresor me genjeshtra po kthehet ne viktim dhe me e respektuar karshi subjekteve ne fjale e privelegjuar dhe fituese si ne aspektin politik dhe ate financiar, materia, tritorial e etj.

 4. Rizah Kadriaj

  KREJT BOTA NUKEKA PA QFAR GJENOCIDI KABA SERBIJA NDAJ SHYPTARVE SKEMI VEN ME PUNU TOKEN PI VORREVE MENDIMI IM ASHT QE TE SHKOJNA NE RECIPROCITET ME SERBIN SE HJEKIM TAKSEN TEJ NE NJOHJE OSE NA GARANTON SHTETET E BASHKUME NJOHJEN NGA SERBIJA MUN TE BISEDOHET PER NRYSH Morgeini naka shajt diten per diell dojm garanti per bisedime

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top