SKANDAL NË LEZHË – EDI RAMA NDALON VENDOSJEN E SHTATORES SË SKËNDERBEUT

SHKRUAN: PAULIN ZEFI

IKMT me kërkesë të Ministrisë së anti-Kulturës, heq Famujtë tonë Kombëtar dhe po shkatërron shkallaret e piedestalit ku sot do të vendosnim statujën monumentale të “GJERGJ KASTRIOTIT-SKËNDERBEU”, për ta inauguruar nesër me rastin e “2-Marsit” dhe “Samitit të II-të të Diasporës”. Ky vend ka marrë fund.

1 koment te “SKANDAL NË LEZHË – EDI RAMA NDALON VENDOSJEN E SHTATORES SË SKËNDERBEUT”

  1. U mbyll viti Skenderbe formalisht…!?
    Sot nji Samit kot ,folen vet e mikrofon sna afrun.?!.
    Asnji pergjigje per Samitin e pare cqe premtu! ?
    Asnji kurore nga kasta ne fuqi apo opozite te ish varri i Trimit me te madh te Lirise? !
    Jane plak keq mendja ju ka rrjedh..Qeveri me rini Diaspore ne votime te reja te shkohet!

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top