4 komente te “Si u dorëzuan nga Enver Hoxha tek brigadat serbe mijëra shqiptarë të Kosovës

 1. Komunizmi nuk njeh prone private, nuk nje fe dhe as Atdhe:
  Komunistet jane te pabese ata vrasin prapa shpine mikut dhe shokut tyre.
  Komunistat jane nena e shejtanit dhe jane marifetxhinje ne mashtrime per tju pershtatur cdo lloje sistemi.
  PD ka fshehur dhe ka mbuluar gjurmet kriminale te diktatures komuniste.
  Tek PD nuk e ka kush fuqine te beje ate parti demokratike.
  Sepse ajo eshte formuar nga Sali Berisha qe nga themelimi me struktura te sigurimit te shtetit te diktatures-komuniste te modelit sllav.
  d.m.th PD eshte ngritur me persona lapera-spiun te ish sigurimit te shtetit te diktatures komuniste hoxha-berishjane. DREJTIMIN E PD NUK E MERR ASNJE PERSON TJETER DEMOKRAT, POR PD-ja DO TE KOMANDOHET VETEM NGA STRUKTURAT E ORIGJINES SLLAVO-KOMUNISTE.
  PD do te drejtohet VETEM me persona te devotshem TE STRUKTURAVE KOMUNISTE HOXHISTE-BERISHJANE.

 2. Turp e tmerr.Nuk jane vetem ata djem te rinj 5000 veta te Masakres se Tivarit por ka shume 5000 te tjere qe me metoda perfide te pergaditura fort mire nga pjella e UNÇSH-filijale apo dege e PKJ,Komunistet kosovar e komunistet e shqiptareve te Maqedonise dhe trojeve etnike zbatuan direktivave te Cetnikeve te kuq te veshur me uniforma partizane e me ylle te kuq vrane,madakruan shume shqiptare te pafajshem djem te rinje nga te gjitha trojet me qellim qe te gjunjezohet populli shqiptare dhe te bije forca mbrojtese e tyre me fjalorin e tyre esencial ne gj.serbe”Uništavanje žive sile i materijalne osnove” te shqiptareve.Pra “Zhdukja e forces se gjalle dhe bazes materijale”te shqiptareve.Nuk guxoj te hyj ne punet e historianeve te vertete por nuk i dua historianet servil te popullit shqiptare.Ata nuk e pasqyrojne realitetin se Komunistet e Shqiperise.dhe komunistet e Kosoves ne krye me Fadil Hoxhen kane qene kasapet e popullit shqiptar.

 3. Në këtë shkrim përmbajtësore,mendoj që duhet shtuar edhe rolin e Fadil Hoxhës (shif shkrimin e Gani Mehmetajt).Dokument nji inçizim i kohës ku rastesisht kapet biseda e në mes Fadil Hoxhes dhe Xhavit Nimanit.Xhaviti i tregon Fadilit për mobilizimin dhe skenarin fatkeq.Fadili ia kethen Xhavitit, a ka të mobilizuar nga Gjakova? Xhaviti i përgjigjet ,jo nuk ka nga Gjakova.Fadili ia kethen Xhavitit,atëhere mbylle gojën.Për më mirë konsulto Gani Mehmetajn.Inçizim i pa publikuar i RTK.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.