6 komente te “SI I ORGANIZOJ SERBIA DEMONSTRATAT E VITIT 1981

 1. Demostratat e 11 marsit te vitit 1981,i kam nis une vete Haxhi Latif Kuçi nga Suhareka.Shkak ka qen qimja e gjate ne gjellen time ..Pire me gullash ka qen ne pjate,jo siq rrejn disa e deklarojne se ka qen pasul.Marre u qofte sherbetoreve serb..Qimen ma ka pa ne gjell Bajrush Ahmeti.Po me shikon ne gjell dhe ma ban o cimo a nuk po sheh çka te paskan qite me hanger?çka bre cimo?Hahaaa kqyr o qorr se çfare qime.Vertete kur e kam pa e kishin mbeshtjell rreth midis gjelles.I kam meshue pjatave per toke,ja kam nis me thye karrika, xhama e tavolina.Dhe kam bertet o vellazni keta komunista dojn me na helmue.Ma ska pas te ndalun ,veq sa protesta shtohej.Ne keto qaste kur ja kam nis me thye nuk besoj qe ka pas ne menze mbi 17 student duke ngrere darken.Po rrejn qe deklarojn ka pas qindra student.Tana herave darka jiptej ka ora gjashte ,kete dit per qudi ja kishte nis shume ma heret,ka ora 16 e diçka.Ka qen ende drite.Ne mbremje,kan ardhe ne dhomen time dy kusheri te mi Ruzhdi Kuçi,me vellaun e tij Samiun dhe dy tjere studenta apo çka kan qen edhe sot e asaj dite si njoh.Ma banen keta dy sutdenta te kan lajmrue qe ti i ke nis demostratat shkaku i qimes.Neser duhet me shkue ne ora shtate ne zyren e drejtorit Shefki Stublla me dhan interviste.Edhe pse ja bana a skeni tjeter pune pos mi tregue kish ja ka nise me thye tanira?Keta dy kusheri ma banan mos ta nin ti sje fajtor,qe ta kan qite qimen dhe ke pas te drejte.Te nesermen kan ardhe keta dy ne ora shtate dhe kemi shkue ne zyren e drejtorit.Keta dy kan hyre te paret,mua ma banen ske nevoj me hy se drejtori na premtoj kushte ma te mira ne menze.Pasta ne konviktin tim ,po kan mbajt mbledhje por mua sme kan ftue mesiguri se e kan dite qe une nuk i hy llugave ani me serb qe se kam hanger kurr,dhe per ate nuk pash drite ne jeten time.Po dua me cek,se te gjithe ata qe kan shkrue romane kinse i kan organizue demostratat,i paska shti serbia me organizue per interesa te veta.Tani po dalin se ata qe paskan organizue demostrata paskan qen me urdher te nanes serbi.Po duke u nisur qe prej Gani Kocit,Ali Lakqit,Hydajeti Hyseni me mikrofon apapapaaaa,dhe sot shiten patriota me bateria te serbise,çun çeta,Hakif Beqiri rrenc mbas rrencave,Murat Musliu zoti qafen ja theft,ani komandant i uçk mutit.,Milaim Zeka,here ne prishtin pastaj ne drenice.Me tan keta kam shkrue dhe kerkund rrenat si prejn ne nje vend qalojn dhe nuk dijn ne cilen ane te menzes ja kan nis me dhane buke.Eh po zoti nanen ketyre udbashave qe na morren ne qafe.

 2. Oooooo!
  Shkenca ka arrijtë sot gjer në Mars, porse një gjë shumë të thjeshtë ende nuk e ka zbulua: ” nga çfarë materie përbëhet ai “seni ” i lopës!?
  A është lëkurë apo është mish!?
  Ti dhe shumë të tillë si ti janë pikërisht si “ai seni ” i lopës!

 3. UDB me veprimtarin e saj ka ngjallur mosbesim ndermjet nder njeri tjetrit te shqipetaret. Kjo eshte nje tronditje e madhe. Humbja e besimit ndaj njeri tjetrit eshte humbje per te ardhmen shqipetare.Duket se Kosovaret kan rene ne lojen serbe
  .

 4. Për besë në zor jemi prej spunave atehere dhe sot.Të njejtit.Por mos i beso edhe atyre qenve si Abdullah Prapshtica se tashi krojone gjithecka per ti mbuluar te zezat e tyre.Ata levizin te lire.Ata duhet te jene ne burgje,ngase kane spiunuar dhe kane futur neper burgje shume patriotë shqipatr.Zoti ua humbte faren,pjellen e nenave,grave dhe bijeve e bijave te tyre..

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.