Shteti shqiptar refuzoi dy herë Majlinda Kelmendin

Shkruan: Arbër Çepani

Ne 2008 shteti shqiptar refuzoi dy here kerkesen e Majlinda Kelmendit per te marre nenshtetesi shqiptare. Pergjegjesi i atehershem i Ministrise se Sporteve ne Tirane qe duhej te firmoste relacionin u shpreh:

“Majlinda Kelmendi s’eshte potencial per t’u bere ndonje sportiste kulminante”!

Majlinda me pas, arriti te marre nenshtetesine shqiptare vetem ne rruge informale, fal ngulmit dhe deshires se saj per ta patur ate me çdo kusht! Nderkohe qe sot ai “specialisti” i sportit po luan tavell me ndonje seli partie politike….

Majlinda e pershendet nga Rio me nje Medalje te Arte!!

4 thoughts on “Shteti shqiptar refuzoi dy herë Majlinda Kelmendin”

 1. Ky gazetaruci GENJEN dhe eshte i pa skrupullt.
  Ne se pretendon se eshte gazetar, duhet te dije qe saktesia, guximi, ndershmeria jane disa nga tiparet e gazetarit. Ndyshe kur hedh shashka je zhgarravites, apo shok i Mero Gel-Bazes , shkurt gelbazist.
  Majlinda ka nderuar veten e vet, familjen dhe te gjithe shqiptarizmin. Ajo nuk ka nevoje per shpifsa.

 2. Nazim Celepija

  Njerez qe u pelset zemra nga inati , perpiqen ne çdo kohe e vend per te futer sherr ndermjet shqipetareve ,duke shpifur sa ma shume , me mendimin se genje sa ma shume se diçka do te mbetet . Majlinda Kelmendi , ne lojrat Olimpike te Londres , ka konkurruar me Shqiperine , se ishte pa u njohur Kosova , pra me Pasaporte Shqipetare …..

 3. Eshte turp mediokritet e dogmatizem per mos pranim e mbeshtetje te ketyre talenteve qe jane pishtar e krenari te kombit Shqipetar.

 4. Hekuran Ilias

  Me që për fat të mirë apo të keq,janë dy Mikro shtete SHQIPTARE është një turp i madh pëer sejcilin që ka Kombësi SHQIPTARE në ç’do trevë të trupit ETNIK të cunguar nga kanceleritë e vjetra Evropiane që të kërkojë shtetësinë dhe të mos i jepet. Edhe sikur të ketë kritere dy këto Mmikro shtete SHQIPTARE duhet t’i shfuqizojnë një orë e më parë. Për fat të keq deri sot ne nuk kemi pasur Parti Politike që në programin e tyre të kenë mbi çdo objektiv,objektivin e BASHKIMIT kOMBËTAR. ATo Parti Politike që e kishin këtë objektiv u quajtën nga rregjimi famekeq Komunist si parti reaksionare etj. Edhe sot këta Politikanë nuk kanë kurajë të kërkojnë përpara çfardo institucioni Ndërkombëtar me një ZË TË PËRBASHKËT DHE TË FUQISHËM BASHKIMIN E KOMBIT dhe ndërtimin e një Shteti të vetëm Dmokratiko Juridik. Edhe njëherë e theksoj Turp për atë specialist në Ministinë e Sporteve për mosdhën’jen e shtetësisë Majlindës. Do të doja t’i dija emrin e atij specialistit në MS. H.L.B.(Iliazi).

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top