Shqiptarë, nesër në SHESH për të rrëzuar Ramën

SHKRUAN: ADRIATIK RIZA DOSTI

As ish -Skenderbegasi e oficeri i shkolles se bashkuar Alfred Peza, as ajo Sorra -Petagoge Iris Luarasi, as Fevzi-faqeziu, as Mut Nano provinciali e dylberi i Marenglenit, as i damllamosuri Mero Baze me klithmat e tij prej kuçedre antishqiptare ne halene e tij Tema, as edhe zagaret e shumte e te neveritshem qe po mbushin keto dite si kurre me pare faqet e shtypit shqiptar, po shtrydhin e po qelbin mikrofonet e radiove shqipfolese pa hesap dhe po mbipopullojne studiot e TV te Sandrit me shoke, nuk do te mund ta ndalin dot Protesten masive kombetare te shqiptareve kunder se keqes se tyre te madhe teksa kerkojne me te drejte e ne menyren me legjitime te mundeshme rrezimin e Rames e te qeverise se tij bandito-kriminale.

Madje shqiptare do tu lutesha qe, mjaft me me Rama ik, qe nga sot e derisa te behet realitet duhet te kerkojme te gjithe se bashku, Rama ne Burg!

As perpjekjet qesharake per ta perdorur Policine e shtetit si vegel qorre e si kobure ne duart e tij, nuk e shpetojne dot kete radhe Edvinin e arratisur ne Vlore.

Ndaj drejtues te policise e police te thjeshte me dhe pa uniforme, hiqni dore nje ore e me pare dhe per te miren e nderin tuaj nga pelivanlliqet e njohura te politikes se ndyre shqiptare qe ende vazhdon tu perdore si mashe te piset te saj.

Jane mjerane tentativat tuaja qesharake per te penguar protesten e shqiptareve duke nxjerre lloj-lloj yckelash banale si jo po s’keni leje per proteste, jo po do bllokojme kete rruge e bejeni protesten ne filan rruge, jo po kemi te dhena se mes protestuesve ka elemente kriminale, mos bllokoni sheshin ne fundjave, jo po do bllokoni kete e ate rruge per levizje te lire te qytetareve, jo po kemi te dhena se po pergatiteni per dhune etj etj…qendroni larg politikes e politikaneve bandite, kriminale, sharlatane e antishqiptare dhe beni vetem detyren tuaj me besnikeri e fisnikeri dhe ate qe ju thote Ligji e jo politika, ok.

Shqiptare qendroni sa me larg tipave te peshtire e te neveritshem si ky fare Alfredi qe u shfaq dje serisht ne Opinionin e Faqeziut i armatosur me militantizmin fanatik te Partise e Liderit te tij sepse eshte po ky Alfred qe dje pasi sapo kishte marre Voten tuaj ”u gdhi ” me 1 milion dollare pasuri, ishte po ky Alfred Peza qe ju premtoi peqinasve se do ti bente me stadium te ri, se do ta binjakezonte Shkumbinin ne Itali me ekipin e Parmes etj. etj., dhe genjeu e mashtroi trashe fare dhe sot nuk ka as piken e turpit te del e ju ben moral per te mbrojtur genjeshtrat e mashtrimet e tija e te Partise se tij.

As punimet per rikonstruksionin e rrugeve kyçe qe lidhin Shqiperine me Tiranen ku do te zhvillohet protesta, si rruga me Elbasanin, me Kamzen, me Durresin etj., te cilat u ”gdhine me punime ” vetem dy dite para protestes nuk do te mund ti ndalojne dot shqiptaret te jene fuqishem se bashku kunder Rames ne Shesh e ne Bulevard, per t’ja treguar mire se nga cilat rruge duhet te kaloje nga neser e mbrapa vendi i tyre e popuilli shqiptar.

Ndaj edhe ju punonjes ”te riparimit te rrugeve te Edvinit”, hiqni dore nga perdorimi banal qe po kerkojne tu bejne palaçot e politikes dhe qendroni larg tyre e ne krah te vellezerve e motrave tuaja protestues, e mos guxoni te bllokoni asnje lloj rruge qe te sjell ne Tirane.

Popull i Shqiperise se Jugut, mos e beni pis treven tuaj patriotike e atdhedashese dhe mos ju bashkoni Rames ne Antimitingun kunder jush e vendit tuaj, te cilin dhunshem e me çdo mjet e forme te drejteperdrejte por edhe te rafinuar ai ka parashikuar ta zhvilloje po neser te shtunen e 16 shkurtit ne Vloren historike.

Vlonjate, perzereni Ramen dhe tregoni realisht se cilet jeni e sa vleni e mos e lejoni tu sjelle nje 97 te dyte vellavrasese, sepse kete radhe na therret Shqiperia e jo Partia, ok!

Nderkohe qe Tirana e ka detyrim kombetar e patriotik bashke per te qene e gjitha ne Sheshin qendror te saj e per tu ndeshur e ndare me te keqen.

Edhe ju punonjes te administrates shteterore te cileve ai ju kercenon deri edhe me vendin tuaj te punes e buken e gojes se femijeve tuaj, po nuk i vajtet ne antimitingun e tij. Bojkotojeni me kurajo, guxim, qytetari e civilizim dhe mos mendoni sot per sot por per te nesermen tuaj, te femijeve, niperve e mbesave tuaja dhe mos u frikesoni kurre sepse askush nuk ka vdekur deri me sot pse e hoqi Rama nga puna e pse e la pa buke, pasi me mire pa buke se sa t’ja u zene buken ne fyt, t’ja u permendin sa here qe ju duheni atyre palaçove te tij, e t’ju mallkojne siç dijne vetem ata.

Me mire te jetosh nje dite si Luan se sa tere jeten si Lepur!

Rama eshte i vdekur, dhe te vdekurit nuk i shkohet pas por i behet vetem varrimi dhe percilllet per ne ate boten tjeter, OK!

Ndaj neser, me 16 shkurt kush do veten , familjen, femijet, Shqiperine e popullin e tij duhet te jete aty ku e therret gjaku e aty ku e ka detyrim kombetar e patriotik per te qenë,

NË SHESH

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top