SHQIPTARË, NA KANË SHITUR TË TËRËVE, NE DHE ATDHEUN TONË

2, Shk, 2018 | KRIMET KOMUNISTE DHE GJENOCIDI NDAJ KOMBIT SHQIPTAR, POLITIKA KOMBËTARE

SHKRUAN: ADRIATIK RIZA DOSTI

Shqiptare, na kane shitur te tereve, ne dhe Atdheun tone.

A e pate seancen e sotme te Parlamentit shqiptar ?

A e pate se me sa cinizem, arrogance fyerje e perbuzje u trajtua Shqiperia e shqiptaret, nga te zgjedhurit po prej shqiptareve?

A i pate veshjet e Monikes, peshkun e madh butaforik te Salianjit, kokederresine tipike bolshevike te Gramozit, perrallat e Berishes me Det e me Mbret, para mikrofoneve ”lume” te gazetaruceve qe me nje dore mbajne mikrofonin e me doren tjeter u cojne mesazhe te dashurave e te dashurve te tyre, lehjet e pa pushimta te fshatarit koke-gdhe te Librazhdit Balla, mjaullimen neveritese te koteles se perjeteshme Brace, talljen e peshtire te Kryeministrit bandit Rama ne drejtim te te gjitheve ne??? etj etj…

A e degjuat ironine e nje ambasadori kinez qe ne menyren me enigmatike perfaqeson Ameriken, e ku Janarin tradicional boteror e sposton ne Janarin e llojit te vecante kinez, i cili paradoksalisht fillon ne Mars?

A e pate se si edhe ne Janarin e shume-premtuar , Peshqit e medhenj e çane rrjeten e asnjeri prej tyre nuk ngeci dot ne grepin e peshkatarit popull?

E pra, ne nje kohe qe Parlamenti sot duhej te therriste me urgjence ne nje seance te jashtezakoneshme plenare e ne interpelance te detyruar vete Kryeministrin Rama, Ministrin e Jashtem Bushati, Ministrin e Brendeshem Xhafaj e ate te Drejtesise Gjonaj, e tu shkulte dhembe e dhemballe lidhur me bisedimet tradhetare e kapitulluese me Greqine ku eshte cenuar rende integriteti territorial i Shqiperise, thene hapur e shqip, ku eshte tradhetuar e shitur Atdheu yne, si dhe lidhur me ekstradimin flagrant jashte vendit te deshmitarit kyç te Dosjes Korruptive shteteroro-qeveritare Tahiri.

Parlamenti kuplara i shqipfolesve te sotem te tij u mblodh te fliste e te aprovonte ca shkresurina per Aeroportin e Vlores, per Bay-passin e rruges se Elbasanit, e per KLGJ e KLP.- te e Edi Rames me shoke.

Shqiptare, eshte koha me shume se kurre te marrim ne duart tona fatet e Atdheut tone, te femijeve niperve e mbesave tona, te se sotmes e te se nesermes sone, ndryshe neser do jete me shume se sa vone, e do katandisemi si Palestina e Europes, do mbetemi pa Atdhe edhe pse ne token e lashte te te pareve tane, do shnderrohemi ne te huaj ne Dheun tone.

Mos e dhente zoti, do katandisemi te hyjme ne Atdheun tone me viza greke e serbe, ndaj ti themi NDAL tradhetise e pa besise se kuqe komuniste e te çdo ngjyre qofte sa nuk eshte vone.

Mjaft rendet pas kodosheve politikane, mjaft u dashuruat marrezisht pas Partive kurva politike e Lidereve te tyre tradhetare , bazhibozuke e dallkauke.

Ngrihuni fuqishem te tere ne kembe ne emer te Atdheut e Kombit tone, gjuhes , historise e flamurit tone, e si Uragan i fuqishem ta fshijme se bashku nga faqja e dheut e ta permbysim njehere e mire kete kaste antishqiptare e antinjerezore politike, dhe ti dalim zot Shqiperise sone e fateve te saj.

Atdheun ma shiten
ne emer te tradhetise
Dhe thiken pas shpine
i ngulen Shqiperise