SHQIPTARË, NA KANË SHITUR TË TËRËVE, NE DHE ATDHEUN TONË

SHKRUAN: ADRIATIK RIZA DOSTI

Shqiptare, na kane shitur te tereve, ne dhe Atdheun tone.

A e pate seancen e sotme te Parlamentit shqiptar ?

A e pate se me sa cinizem, arrogance fyerje e perbuzje u trajtua Shqiperia e shqiptaret, nga te zgjedhurit po prej shqiptareve?

A i pate veshjet e Monikes, peshkun e madh butaforik te Salianjit, kokederresine tipike bolshevike te Gramozit, perrallat e Berishes me Det e me Mbret, para mikrofoneve ”lume” te gazetaruceve qe me nje dore mbajne mikrofonin e me doren tjeter u cojne mesazhe te dashurave e te dashurve te tyre, lehjet e pa pushimta te fshatarit koke-gdhe te Librazhdit Balla, mjaullimen neveritese te koteles se perjeteshme Brace, talljen e peshtire te Kryeministrit bandit Rama ne drejtim te te gjitheve ne??? etj etj…

A e degjuat ironine e nje ambasadori kinez qe ne menyren me enigmatike perfaqeson Ameriken, e ku Janarin tradicional boteror e sposton ne Janarin e llojit te vecante kinez, i cili paradoksalisht fillon ne Mars?

A e pate se si edhe ne Janarin e shume-premtuar , Peshqit e medhenj e çane rrjeten e asnjeri prej tyre nuk ngeci dot ne grepin e peshkatarit popull?

E pra, ne nje kohe qe Parlamenti sot duhej te therriste me urgjence ne nje seance te jashtezakoneshme plenare e ne interpelance te detyruar vete Kryeministrin Rama, Ministrin e Jashtem Bushati, Ministrin e Brendeshem Xhafaj e ate te Drejtesise Gjonaj, e tu shkulte dhembe e dhemballe lidhur me bisedimet tradhetare e kapitulluese me Greqine ku eshte cenuar rende integriteti territorial i Shqiperise, thene hapur e shqip, ku eshte tradhetuar e shitur Atdheu yne, si dhe lidhur me ekstradimin flagrant jashte vendit te deshmitarit kyç te Dosjes Korruptive shteteroro-qeveritare Tahiri.

Parlamenti kuplara i shqipfolesve te sotem te tij u mblodh te fliste e te aprovonte ca shkresurina per Aeroportin e Vlores, per Bay-passin e rruges se Elbasanit, e per KLGJ e KLP.- te e Edi Rames me shoke.

Shqiptare, eshte koha me shume se kurre te marrim ne duart tona fatet e Atdheut tone, te femijeve niperve e mbesave tona, te se sotmes e te se nesermes sone, ndryshe neser do jete me shume se sa vone, e do katandisemi si Palestina e Europes, do mbetemi pa Atdhe edhe pse ne token e lashte te te pareve tane, do shnderrohemi ne te huaj ne Dheun tone.

Mos e dhente zoti, do katandisemi te hyjme ne Atdheun tone me viza greke e serbe, ndaj ti themi NDAL tradhetise e pa besise se kuqe komuniste e te çdo ngjyre qofte sa nuk eshte vone.

Mjaft rendet pas kodosheve politikane, mjaft u dashuruat marrezisht pas Partive kurva politike e Lidereve te tyre tradhetare , bazhibozuke e dallkauke.

Ngrihuni fuqishem te tere ne kembe ne emer te Atdheut e Kombit tone, gjuhes , historise e flamurit tone, e si Uragan i fuqishem ta fshijme se bashku nga faqja e dheut e ta permbysim njehere e mire kete kaste antishqiptare e antinjerezore politike, dhe ti dalim zot Shqiperise sone e fateve te saj.

Atdheun ma shiten
ne emer te tradhetise
Dhe thiken pas shpine
i ngulen Shqiperise

1 thought on “SHQIPTARË, NA KANË SHITUR TË TËRËVE, NE DHE ATDHEUN TONË”

 1. Tito dha urdherin Shqypnis me ia vu zjarrin
  misioneret jugosllav perpiluan programin,
  enverin nder bandite e zgjodhen te parin
  ia nisen fushates me e zhduk Shqyptarin.
  I gjeten do endacaka pa plan e pa streh
  me nje turme kopilash e bene nje kope,
  nuk i dinin prindet vendin ku kan le
  komandanta zgjodhen hoxhet e pa fe.

  tito u jepte urdhera dy krye kodoshave
  Krye zagareve enverit e fadil hoxhave,
  Permes serbo malazezve miladin mugoshve
  Si te arrin ne pushtet mire i keshillonte.
  Miladinin e mugoshen une i kam dergu
  nese keni pengesa kan me ju ndihemu,
  Nese doni pushtet duhet mire me ndegju
  Uredhrat e programin ton duhet me i zbatu,

  keshtu kopilat e sllavit ia nisen sherrit
  permes fadilit e ne bese te enverit,
  u ban besnika t’dushanit e miladinit
  komunista bijte e tites e stalinit.

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top