SHQIPËRIA E 55 BANDAVE

SHKRUAN: BAJRAM MJEKU

Banda e Cërrikut, Banda e Mandelës, Banda e Kakamit, Banda e Çobenëve, Banda e 5 Dyqaneve, Banda e Rrugës së Kavajës, Banda e Lushnjës, Banda e Dritan Dajtit, Banda Hakmarrja për Drejtësi, Banda e Kinostudios, Banda e Altin Dardhës, Banda e Lazaratit, Banda e Cërrikut, Banda Kola, Banda Dedja, Banda e Gjergj Gushalit, Banda e Kateshit, Banda e Zani Çaushit, Banda e Lul Berishës, Banda e Grupit Kokaina, Banda e Jaupëve, Banda e Otllakut, Banda e Nehat Kullës, Banda Maloku, Banda e Lul Cakës, Banda e Loshit të Karbunarës, Banda e Haklajve, Banda e rrugës Myslym Shyri, Banda e Emiljano Shullazit, Banda e Domjes, Grupi i Laurent Gumes, Grupi Harem 2005, Grupi i prodhimit të drogës, Grupi për vrasjen e biznesmenëve, Grupi për vrasje me eksploziv, Grupi Poter Al, Grupi Kokrra e Ullirit, Grupi Kompas, Banda Go West, Banda e Benzave, Banda Kthesa e fundit, Grupi Ledi V, Banda Ujëvara, Banda Era e Jugut, Grupi Piramida, Banda Blow, Banda e Vorës, Grupi Salillari, Banda Kanun, Banda e Kateshit, Banda e Çoles, Banda e Lul Cakës, Banda Malësori, Banda e trafikut të fëmijëve, Banda e armëve nga Kosova… Banda…

Të gjitha u bekuan nga partitë politike që ishin dhe janë në pushtet, prandaj Vetingu është bërë thembër Akili për shqiptarët e veshur me pushtet.

Zoti i shpëtoftë shqiptarët kudo që janë nga kapobandat e tyre.

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top