Shpëtimi i klanit vjen përmes azilit politik në Asociacionin e Serbisë së Madhe

Pas publikimit të pjesërishëm të përgjimeve, Hashim Thaçi, Adem Grabovci dhe Kadri Veseli e kanë zgjedhur heshtjen dhe injorimin e shqiptarëve. Sipas njohësve të rrethanave, shpresa e vetme e Hashim Thaçit, Adem Grabovcit dhe Kadri Veselit për shpëtim nga ndonjë dënim i rëndë për kriminalitet ekonomik dhe politik, shihet te institucionalizimi i Asociacionit të Serbisë së Madhe në Kosovë.  Si pjesëtar të grupit puçist të Stankovecit, themeluesit e SHIK-ut shpresojnë se strukturat drejtuese të Serbisë mund t’ju ofrojnë strehim politik në njërën nga komunat serbe, aty ku në të ardhmen nuk do të kenë çasje dhe sovranitet shtetëror institucionet e Kosovës.

https://youtu.be/xif_bdgYjso

Leave a Comment

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *

Scroll to Top