Shpëtimi i Isa Mustafës dhe Hashim Thaçit, demarkacioni dhe shpërngulja e shqiptarëve

POLITIKA KOMBËTARE

Isa Mustafa dhe Hashim Thaçi, nënshkruesit e Marrëveshjeve të Brukselit, shpëtimin e kokave të tyre nga përndjekja ligjore dhe nga një kryengritje e mundshme e shqiptarëve po e kërkojnë përmes mundësisë së shpërnguljes masovike të shqiptarëve drejt vendeve të BE-së. Heqja e vizave pasi të kenë zyrtarizuar faljen e tokave shqiptare Malit të Zi, do ta mundësonte zbrazjen e Kosovës nga shqiptarët dhe zyrtarizimin më të lehtë të Asociacionit Serbia e Madhe, i cili, përveç veriut tashmë të pushtuar të Kosovës, në kuadër të ligjeve dhe kushtetutës së Serbisë do të inkuadronte edhe pjesë të Anamoravës, Pejës, Istogut, Dragashit dhe Prishtinës.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *