1 koment te “Shoku Tito

  1. Lis, antishqiptari Tito, nuk filloi me 1953 antishqiptarizmin, por menjehere pasi qe AMERIKA NGADHNJEU NDJA GJERMANISE, pra pas LDB , TITO ekzekutoi 55-60 mije shqiptar apo 18% te popullates shqiptare ne ish RSFJ. Po te perkujtoj se Millosheviqi vrau 14 mije Shqiptar apo 1.6% te popullates Shqiptare ne Serbi.
    Tito ka qene nje antishqiptar maksimal. Ai qe e respekton titon nuk ka njohuri as nuk din se qka ka ndodhe ne ish rsfj. Perioda relaksuese e vitieve 1974-1980 ishte periode kur shqipatert uk vriteshin por prap ishin te diskriminuar….mosvrasja ne kete periode nuk eshte lulzim siq e quajne disa por eshte mosvrasje qe ndodhi qdo dite prej vitit 1944 deri ne vitin 1974.

    Kjo eshte e verteta…e kam pa me sy dhe kam degjuar prej memte vjeterve.

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.